Inter so Škriniarom stratil prvé body. Neapol nenastúpil proti Juventusu

Futbalisti Interu Miláno remizovali v nedeľnom 3. kole Serie A na ihrisku Lazia Rím 1:1 a stratili prvé ligové body v sezóne.

04.10.2020 18:27 , aktualizované: 22:48
Ciro Immobile, Milan Škriniar, Arturo Vidal Foto: ,
Útočník Lazia Ciro Immobile pred Milanom Škriniarom a Arturom Vidalom z Interu.

Skóre duelu otvoril argentínsky útočník hostí Lautaro Martinez, deľbu bodov zariadil v 55. minúte srbský stredopoliar Sergej Milinkovič-Savič.

V drese „Nerazzurri“ odohral 79 minút slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar. Na súpiske Lazia nefiguroval obranca Denis Vavro, ktorý si doliečuje svalové zranenie.

Duel okorenili dve červené karty, domáci kapitán Ciro Immobile hlúpo zareagoval na faul Artura Vidala a udrel ho do tváre. V 80. minúte na strane hostí musel predčasne do šatne aj striedajúci Stefano Sensi, ktorý tiež siahol do tváre protihráča.

Parma na domácom štadióne zdolala Hellas Veronu 1:0 a po dvoch predchádzajúcich prehrách získala prvé body. V domácom drese odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka, na druhej strane naskočil do hry v 86. minúte reprezentant SR 21 Ľubomír Tupta.

Futbalisti Atalanty Bergamo zvíťazili v prvom nedeľnom zápase doma nad Cagliari 5:2. V tomto ligovom ročníku dosiahli v treťom zápase tretie víťazstvo a v neúplnej tabuľke sú na poste lídra. Favorizovaní domáci rozhodli o triumfe už v prvom polčase, ktorý vyhrali 4:1.

Nedeľný šláger 3. kola medzi domácom Juventusom Turín a Neapolom sa neuskutočnil. V tíme hostí sa totiž objavil koronavírus a napokon neodcestovali do Turína. Vedenie Serie A odobrilo ich štart v súlade s protokolom, ale miestny úrad verejného zdravotníctva im neodporučil cestu na sever Talianska.

Na štadióne Juventusu sa šláger s Neapolom... Foto: SITA/AP, Tano Pecoraro
Juventus, Neapol Na štadióne Juventusu sa šláger s Neapolom neuskutočnil.

Hráči Juventusu prišli na štadión štandardne, podľa pravidiel rozhodca počkal 45 minút, potom zápas zrušil. Zatiaľ nie je jasné, či ho dohrajú v náhradnom termíne alebo ho skontumujú 3:0 v prospech domácich, informovala agentúra AP.

Serie A – 3. kolo:

Atalanta Bergamo – Cagliari Calcio 5:2 (4:1)
Góly: 7. Muriel, 29. Gomez, 37. Pašalič, 42. Zapata, 81. Lammers – 24. Godin, 52. Joao Pedro

Lazio Rím – Inter Miláno 1:1 (0:1)
Góly: 55. Milinkovič-Savič – 30. Martinez, ČK: 70. Immobile – 80. Sensi