Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Neutiekol som, prízvukuje Duda. Nemci sa ho pýtali, či sa zlostí na Klinsmanna

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda sa po polročnom hosťovaní v Norwichi už pripojil k materskej Herthe Berlín a teší sa na novú sezónu.

05.08.2020 15:26
Ondrej Duda Foto: ,
Ondrej Duda (v popredí) v drese Herthy.
debata

Do Anglicka zamieril v zimnom prestupovom období, keď pod trénerom Jürgenom Klinsmannom nedostával dostatok príležitostí.

Bývalý tréner nemeckej reprezentácie však počas koronavírusovej prestávky nečakane opustil Herthu a nový kouč Bruno Labbadia so službami 25-ročného stredopoliara počíta.

Najlepší slovenskí legionári Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Meno: Marek Bakoš. Kluby v zahraničí: Viktoria...

„Neutiekol som, ale vtedy som tu nemal šancu hrať bez ohľadu na to, ako som sa snažil na tréningu,“ vysvetlil Duda svoj zimný odchod do Norwichu.

Napriek komplikovaným vzťahom s Klinsmannom berie Duda túto kapitolu športovo a voči niekdajšiemu kormidelníkovi necíti zášť:

„Na Klinsmanna sa nehnevám, ale nechcem o ňom hovoriť. Teraz je tu nový tím, nový tréner a ja som profesionál. Všetko je v poriadku.“

Jürgen Klinsmann. Foto: SITA/AP, Martin Meissner
Jürgen Klinsmann Jürgen Klinsmann.

Duda prišiel do Norwichu v zložitom období. Mužstvu sa nedarilo, bolo na zostupových pozíciách, navyše aj anglickú ligu poznačila pandémia. Jeho misia napokon nedopadla úspešne a „kanárikom“ sa nepodarilo zachrániť v Premier League.

„Vybral som si zložitejšiu cestu. Premier League je veľmi populárna, ale nie je to kvalitnejšia súťaž ako bundesliga,“ citovala Dudu agentúra DPA.

debata chyba
Viac na túto tému: #hertha berlín #Ondrej Duda