Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Nebolo to jednoduché. Sparta sa dohodla s Talianmi, Hancko zostáva

Slovenský futbalista Dávid Hancko definitívne zostane v Sparte Praha aj v budúcej sezóne. "Rudí" sa dohodli s Fiorentinou na predĺžení hosťovanie o rok, súčasťou dohody je opcia na trvalý prestup.

02.08.2020 12:17 , aktualizované: 18:51
debata (2)

Informoval o tom v nedeľu portál iDnes.cz, ktorému to potvrdili zdroje oboznámené s priebehom rokovaní.

Hancko prišiel z Fiorentiny do Sparty pred minulou sezónou, napriek rozpačitým začiatkom sa postupne vypracoval na oporu defenzívy, v ktorej vytvorili s krajanom Lukášom Štetinom stabilné stopérske duo.

Po skončení ročníka prejavila Sparta záujem o jeho trvalé angažovanie, no to narazilo na vysokú výkupnú klauzulu 6 miliónov eur.

„Hanci dal jasne najavo, že chce bezpodmienečne zostať v Sparte. Pod trénerom Kotalom spravil veľký pokrok. Ukázal potenciál a kvalitu, práve preto sme ho pred rokom dotiahli na Letnú. Verím, že bude u nás naďalej rásť,“ uviedol športový riaditeľ Sparty Tomáš Rosický.

Hancko je rád, že aj v novej sezóne bude obliekať „rudý“ dres.

"Vedenie Sparty i agent odviedli skvelú robotu, ale najdôležitejšie bolo, že som to tak chcel. Aj napriek tomu, že nevyšiel prestup, povedal som, že tu aj tak chcem zostať. Dohodli sme sa na možnosti ďalšieho hosťovania.

Nebolo to jednoduché, ale som rád, že to vyšlo. Chcem sa poďakovať všetkým, najmä fanúšikom Sparty, pretože ich podpora a túžba po tom, aby som tu zostal, bola obrovská."

Jedným z dôvodov jeho záujmu pokračovať v Sparte je, že si v „stovežatej“ našiel hviezdnu priateľku – domácu tenistku Kristýnu Plíškovú:

Kristýna Plíšková a Dávid Hancko v Chorvátsku Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Tenistka Kristýna Plíšková na dovolenke v...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Sparta Praha #Dávid Hancko