Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Chceme jablčné víno a chlebíčky! Španieli riešia nevídanú požiadavku

Záver druhej najvyššej španielskej futbalovej súťaže je stále mimoriadne zamotaný a reakcie jednotlivých klubov vyvolávajú smiech cez slzy.

28.07.2020 13:41
Rusko futbal MS2018 Španielsko Rusko osemfinále Foto: ,
Ilustračná fotografia.
debata

Čo sa vlastne stalo? Základná časť La Ligy 2 sa síce skončila už 20. júla a od stredy 28. júla je na programe play-off o postup do najvyššej súťaže, no medzi klubmi a ďalšími funkcionármi kolujú zo strany na stranu obvinenia či výlevy sklamania z toho, ako to napokon dopadlo.

Za všetkým stojí jeden zápas posledného kola základnej časti, ktorý neodohrali pre masívny výskyt koronavírusu v tíme Fuenlabrady. Vedenie súťaže preto zrušilo duel tohto klubu proti Deportivu La Coruňa. Toto rozhodnutie poslalo Deportivo do III. ligy a Fuenlabradu obralo o možnosť bojovať o elitnú La Ligu.

Viaceré kluby, nielen La Coruňa a Fuenlabrada, v ostatných dňoch vydali oficiálne stanoviská, v ktorých žiadajú vedenie súťaže o rôzne kroky. Deportivo si chce udržať príslušnosť v II. lige, Fuenlabrada požaduje miestenku v play-off o postup, Rayo Vallecano nástojí na úplnom zrušení play-off.

Bizarné futbalové ihriská sveta Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Nuuk Stadium, Grónsko. Nachádza sa v mestečku...

Vypadávajúca Numancia v stanovisku kritizovala vyhlásenia ligy aj Fuenlabrady a národná Športová rada viní vedenie súťaže a Fuenlabradu z porušenia zdravotných a bezpečnostných predpisov.

A potom je tu ešte amatérsky tím Racing de La Guía, ktorý na celú frašku reagoval žiadosťou o rozšírenie La Ligy 2 na 180 klubov, zaradenie svojej organizácie do takej súťaže a pridal aj jednu ešte bizarnejšiu požiadavku:

„Chceme niekoľko balení jablčného vína na osobu a k tomu chlebíčky s klobásami Chorizo. To všetko by nám pomohlo vyrovnať sa s tlakom,“ uviedol regionálny amatérsky klub zjavne s veľkou dávkou irónie.

A aby toho nebolo málo, v celej kauze sa dostal pod paľbu kritiky aj prezident La Ligy Javier Tebas, ktorého syn je funkcionárom Fuenlabrady, klubu z madridského predmestia.

debata chyba
Viac na túto tému: #Deportivo La Coruňa #Fuenlabrada CF #Numancia