Valjent a spol. obstáli s Realom lepšie ako s Barcelonou. Madridčania sú opäť prví

Futbalisti Realu Madrid sú opäť na čele najvyššej španielskej súťaže. V stredajšom domácom stretnutí 31. kola zdolali Mallorcu, za ktorú hral do 61. minúty slovenský obranca Martin Valjent, 2:0.

22.06.2020 22:30 , aktualizované: 26.06.2020 00:02
Slovenský obranca Mallorcy Martin Valjent pred... Foto: SITA/AP, Bernat Armangue
Martin Valjent Slovenský obranca Mallorcy Martin Valjent pred Karimom Benzemom z Realu Madrid.

Na konte majú rovnaký počet 68 bodov ako FC Barcelona, no prvé miesto im prináleží vďaka lepšej vzájomnej bilancii s obhajcom titulu.

Real sa dostal do vedenia v 19. minúte gólom Juniora Viniciusa, poisťujúci zásah pridal po zmene strán kapitán Sergio Ramos.

Valjent nastúpil v trojčlennej defenzíve hostí, po vyše hodine hry ho vystriedal Francisco Gamez Lopez. Mallorca pred necelými dvoma týždňami podľahla Barcelone 0:4.

Celta Vigo zvíťazila na ihrisku San Sebastianu 1:0. Jediný gól zápasu strelil v závere prvého polčasu z jedenástky Iago Aspas.

Prvýkrát po reštarte ročníka vyhrala Osasuna, ktorá zdolala domáci Alaves 1:0.

O výhre Barcelony rozhodol Rakitič

Barcelona v utorok zdolala Athletic Bilbao 1:0 gólom Ivana Rakitiča v 71. minúte.

Chorvát prišiel na ihrisko v 64. minúte a o sedem minút neskôr sa stal hrdinom duelu, keď sa k nemu v šestnástke dostala lopta od Lionela Messiho a pohotovo dal jediný gól stretnutia.

„Bilbao urobilo tento zápas pre nás veľmi náročným. Potešilo ma, že som strelil svoj prvý gól v sezóne, no som na seba aj nahnevaný. Je zriedkavé, aby mi to trvalo tak dlho,“ sebakriticky poznamenal Rakitič v rozhovore pre Marcu.

„Je vždy ťažké vyhrať La Ligu, je to najlepšia liga na svete. Budeme sa sústrediť na seba a bojovať až do konca,“ tvrdí Rakitič.

Ten má s Barcelonou zmluvu do leta 2021. S klubom sa na predĺžení kontraktu zatiaľ nedohodol a po šiestich rokoch by mohol už v lete zmeniť dres.

Rakitič nahradil v druhom polčase na ihrisku Sergia Busquetsa, ktorý už mal žltú kartu a Barcelone tak bude pre trest chýbať v sobotňajšom dueli proti Celte Vigo. Bilbao utrpelo prvú prehru po reštarte ligy a figuruje na 10. mieste.

Atletico Madrid figuruje na treťom mieste. Zabezpečil mu ho tesný triumf na ihrisku Levante 1:0.

O jediný gól zápasu sa postaral domáci Bruno Gonzalez, ktorý si nešťastne vrazil loptu do vlastnej bránky po centri Marcosa Llorenteho. Atletico zaostáva za lídrom o trinásť bodov.

V ďalšom stretnutí remizoval Real Valladolid s Getafe 1:1.

Futbalisti FC Sevilla v pondelok remizovali v španielskej lige tretíkrát za sebou, keď si odniesli bod z ihriska Villarrealu po výsledku 2:2.

Sevilla v stretnutí dvakrát prehrávala, ale v oboch prípadoch dokázala skóre vyrovnať. V 39. minúte sa o to postaral Sergio Escudero a v 63. minúte striedajúci Munir El Haddadi.

Za domácich sa do listiny strelcov zapísali už v prvom polčase Paco Alcacer a Pau Francisco Torres.

Villarreal stratil prvé body po reštarte, v predchádzajúcich troch dueloch triumfoval.