Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Temný deň pre futbal. Utrecht sa bude brániť na súde

Holandský prvoligový klub FC Utrecht sa chystá podať žalobu na riadiace futbalové orgány v krajine za to, že prišiel o možnosť hrať v budúcej sezóne v európskych súťažiach.

25.04.2020 13:24
Sean Klaiber Foto: ,
Sean Klaiber z Utrechtu.
debata

Utrecht výrazne zasiahlo piatkové rozhodnutie Holandského kráľovského futbalového zväzu (KNVB) o ukončení sezóny.

KNVB rozhodol, že majstrovský titul nepatrí za sezónu nikomu, no poradie v čase prerušenia súťaže pre pandémiu koronavírusu platí. Ajax a Alkmaar získali právo štartovať v Lige majstrov. Feyenoord, PSV Eindhoven a Tilburg v Európskej lige. Utrecht sa deväť kôl pred koncom nachádzal na šiestom mieste tabuľky tri body za piatym Tilburgom.

Podľa pôvodného rozpisu súťaže mali tímy na 5. – 8. mieste po skončení základnej časti ešte hrať baráž o jedno miesto v Európskej lige. Klub zo štvrtého najväčšieho holandského mesta navyše postúpil do finále pohára, v ktorom mohol tiež získať miestenku. „Toto je temný deň pre futbal. Rozhodnutiu KNVB chýbala transparentnosť a objektivita,“ posťažoval sa klubový šéf FC Utrecht Thijs van Es.

V Holandsku ukončili futbalový ročník po rozhodnutí vlády predĺžiť zákaz konania športových podujatí do 1. septembra. V krajine registrujú 36 535 prípadov nakazenia koronavírusom, 4289 osôb chorobe podľahlo.

debata chyba
Viac na túto tému: #FC Utrecht #Holandskéý kráľovský futbalový zväz