Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Finančné reštrikcie. Sassuolo chce vycúvať z kúpy Haraslína

Pôsobenie slovenského futbalistu Lukáša Haraslína v talianskom Sassuole v budúcej sezóne 2020/21 je otázne. Dvadsaťtriročný rodák z Bratislavy momentálne hosťuje v mužstve účastníka Serie A do konca aktuálnej edície 2019/20. Sassuolo by si následne malo v zmysle dohody uplatniť opciu na prestup, podľa najnovších správ z Poľska však Taliani hľadajú spôsoby, ako zo zamýšľaného transferu vycúvať.

31.03.2020 14:28
Lukáš Haraslín Foto: ,
Lukáš Haraslín reprezentoval Slovensko osemkrát, strelil gól proti Jordánsku.
debata

Ako referuje poľský web wyborcza.pl, Sassuolo a Haraslínov materský klub Lechia Gdansk sa v závere prestupového obdobia dohodli, že hráč bude v Taliansku najprv v rámci hosťovania. Ak by sa v januári uskutočnil rovno prestup, Taliani by mohli porušiť finančné pravidlá fair-play.

Obe strany nepublikovali výšku odstupného, podľa neoficiálnych informácií sa mala pohybovať na úrovni 2,2 – 2,5 milióna eur.

Haraslín sa v novom pôsobisku zapracovával pomalším tempom. V drese Sassuola dosiaľ nastúpil iba raz – 16. februára si zahral trinásť minút v domácom dueli s Parmou (0:1). V ďalších kolách Serie A by jeho minutáž pravdepodobne vzrástla, nebyť pandémie koronavírusu, ktorá sa na európskom kontinente najviac rozmohla práve v Taliansku.

Lukáš Haraslín po príchode do Sassuola. Foto: Twitter.com
Lukáš Haraslín Lukáš Haraslín po príchode do Sassuola.

Keďže v súčasnej situácii je ťažké si predstaviť dokončenie ročníka 2019/20, talianske aj ostatné európske kluby hľadajú spôsoby, ako ušetriť. Podľa bývalého hráča Lechie Gdansk Jakuba Wawrzyniaka preto v Sassuole začali zvažovať možnosť, že Haraslína na konci sezóny neodkúpia.

„Lechia má problémy s platobnou schopnosťou. Dopočuli sme sa tiež, že Sassuolo sa vzdá prestupu Lukáša Haraslína. Mám pocit, že prezident Lechie počítal v rozpočte s peniazmi za transfer,“ povedal Wawrzyniak.

Spomenutý portál dodáva, že v dohode oboch klubov je zakotvená povinnosť pre Sassuolo kúpiť Haraslína po skončení sezóny 2019/20. V ustanoveniach zmluvy je údajne iba jeden prípad, kedy Sassuolo môže od dohody odstúpiť, a to v prípade zostupu do Serie B.

Momentálne sa toto mužstvo nachádza na 11. mieste v tabuľke prerušenej Serie A 2019/20.

debata chyba
Viac na túto tému: #Serie A #Sassuolo #Lukáš Haraslín #Ekstraklasa #Lechia Gdansk #koronavírus