Lipsko zakoplo, Bayern stráca už len bod. Haaland strelil ďalšie dva góly

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt zvíťazili v sobotnom domácom dueli 19. kola I. bundesligy nad lídrom súťaže Lipskom 2:0.

24.01.2020 22:43 , aktualizované: 25.01.2020 21:02

V 48. minúte otvoril skóre strelou spoza šestnástky Almamy Toure a v nadstavenom čase poistil výhru domácich Filip Kostič.

Lipsko napriek zaváhaniu nemôže prísť o post lídra, no Bayern Mníchov sa dotiahol na lídra na rozdiel jediného bodu. Bavori na vlastnom ihrisku deklasovali Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0.

Rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Robert Lewandowski a Thomas Müller. Po zmene strán skóroval bývalý stredopoliar Schalke Leon Goretzka, na neho nadviazali Thiago Alcantara a Serge Gnabry. Bayern zvíťazil piatykrát za sebou.

Borussia Mönchengladbach doma zdolala Mainz 3:1. Dvoma gólmi sa blysol Alassane Plea a jeden pridal Florian Neuhaus. Za hostí sa presadil jedine Robin Quaison. Slovenský stredopoliar László Bénes strávil celý duel len na lavičke náhradníkov.

Haaland opäť úradoval

Impozantný vstup do Bundesligy vo farbách Borussie Dortmund predvádza nórsky útočník Erling Braut Haaland. Stále iba 19-ročný mladík po prestup z rakúskeho Salzburgu zaznamenal v dvoch dueloch až päť gólov – po hetriku pri víťaznom debute na pôde Augsburgu dosiahol v piatok doma proti Kolínu nad Rýnom ďalšie dva presné zásahy.

Erling Haaland z Dortmundu počas zápasu s Kolínom. Foto: SITA/AP, Martin Meissner
Erling Haaland Erling Haaland z Dortmundu počas zápasu s Kolínom.

V oboch stretnutiach prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč a na päť gólov potreboval iba šesť striel a len 59 minút. Znamená to, že na jeden gól potreboval priemerne necelých 12 minút na ihrisku. Päť presných zásahov v úvodných dvoch súbojoch v najvyššej nemeckej futbalovej súťaži ešte nezaznamenal žiadny hráč.

„Je to skvelé, že mu to takto ide. Najprv hetrik, teraz dva góly. Dúfam, že v ďalšom zápase to nebude len jeden gól,“ poznamenal s úsmevom brankár Borussie Roman Bürki. V piatok pred vlastnými fanúšikmi nastúpil v 65. minúte a o dvanásť minút neskôr upravil na 4:1, o ďalších desať minút aj na 5:1. „Je to pre neho nádherné. Hráči mávajú horšie debuty. Góly sú však to, prečo ho klub angažoval,“ zhodnotil kapitán Dortmundu Marco Reus.