Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rooney v USA dlho nevydržal. Do Anglicka sa vráti ako hrajúci asistent

Anglický futbalový útočník Wayne Rooney v zámorí nevydržal dlho. Skúsený 33-ročný zakončovateľ sa po skončení aktuálnej sezóny súťaže MLS vráti na Britské ostrovy. Na spolupráci sa dohodol s klubom Derby County. Rooney by mal v novom pôsobisku pracovať ako hrajúci asistent trénera.

06.08.2019 16:22
Wayne Rooney Foto: ,
Wayne Rooney je najlepší strelec Anglicka i Manchestru United.
debata

Do tímu DC United z Washingtonu pritom odišiel v júli 2018 z liverpo­olskeho Evertonu, predtým dlhé roky hral za Manchester United. K novému klubu by sa mal pripojiť v januári 2020. Informácie priniesol portál BBC.

Historicky najlepší kanonier anglickej reprezentácie aj Manchestru United sa na novú výzvu veľmi teší.

„Som presvedčený, že klubu môžem pomôcť,“ povedal Rooney. „Som nadšený z príležitosti, ktorú mi klub Derby County poskytol. Teším sa, že sa v januári pridám k trénerovi Phillipovi Cocuovi. Radosť mám aj z toho, že dostanem šancu zbierať trénerské skúsenosti,“ pokračoval.

Holanďan Cocu, s ktorým bude Rooney v Derby County spolupracovať, prevzal taktovku nad klubom po Frankovi Lampardovi. Ten spolu s Rooneym pôsobil ako hráč v anglickej reprezentácii.

Po ročnej trénerskej zastávke v Derby sa rozhodol pre návrat do londýnskej Chelsea, v ktorej tento stredopoliar odohral trinásť sezón.

Aj hlavný kouč Cocu je nadšený z dohody s Rooneym. "Získali sme hráča s obrovskými vodcovskými schopnosťami, zručnosťami, skúsenosťami, charakterom a pracovnou morálkou.

Isto bude pre našich hráčov inšpiráciou a motiváciou do ďalšej práce. Platí to nielen o futbalistoch z A-tímu, ale aj z akadémie," povedal Holanďan podľa BBC.

Wayne Rooney za anglickú reprezentáciu odohral dovedna 120 zápasov a strelil v nich 53 gólov, dva z nich aj do siete Slovenska v prípravnom súboji vo Wembley v marci 2009 pri triumfe domácich 4:0.

Seniorskú kariéru na klubovej úrovni začal v Evertone, odkiaľ v roku 2004 prestúpil do konkurenčného Manchestru United. Za Red Devils absolvoval trinásť sezón, odohral spolu 393 súťažných duelov a v nich s dosiahol 183 presných zásahov. V júli 2017 sa vrátil do Evertonu a po roku zamieril do USA, kde hrá doteraz.

debata chyba
Viac na túto tému: #Wayne Rooney #Derby County #DC United