Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

PAOK veľkolepo predstavil Stocha. Som späť, Toumba

Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch sa stal definitívne hráčom PAOK Solún. Dvadsaťdeväťročný krídelník skompletizoval svoj prestup zo Slavie Praha do tímu gréckeho majstra v nedeľu popoludní, keď podpísal s novým klubom zmluvu na dva roky s ročnou opciou.

29.06.2019 15:59 , aktualizované: 30.06.2019 18:18
debata (2)

Stoch sa vracia do známeho prostredia, v PAOK pôsobil už v ročníku 2013/2014 v rámci hosťovania z Fenerbahce Istanbul. Podľa portálu iDnes.cz Slavia zinkasuje 1,5 milióna eur.

„Som šťastný, že oddnes som súčasťou PAOK-u,“ neskrýval radosť Stoch. "Neprichádzam do úplne neznámeho prostredia, keďže som tu už jeden rok pôsobil.

Keď prišla táto ponuka z PAOK-u, ihneď som si spomenul, že vtedy sme síce boli kúsok od trofejí, no nakoniec sme nezískali ani jednu. Je pre mňa veľkou motiváciou to napraviť," uviedol pre fsagency.eu.

Slovenský reprezentant pomohol „zošívaným“ v uplynulej sezóne k zisku double, v lige strelil 12 gólov.

"V Slavii som zažil dva krásne roky, keď sa nám mimoriadne darilo, veď sme dvakrát vyhrali pohár, raz ligu, úspešne sme ťažili v pohárovej Európe. Zostávajú mi len tie najlepšie spomienky, na klub, na fanúšikov a na nezameniteľnú atmosféru, za čo by som sa aj touto formou chcel všetkým poďakovať.

Už keď som prichádzal do Slavie, tak som sa vyjadril, že v budúcnosti by som si ešte rád vyskúšal ďalší zahraničný angažmán. A teraz prišiel ten čas," povedal jeden z najproduktív­nejších hráčov Slavie a zároveň miláčik publika: „Užíval som si podporu z hľadiska a aj vďaka tomu budem Slavii naďalej veľmi fandiť.“

Stoch prichádza do Solúna do približne rovnakej situácie, akú zažil v Česku.

„PAOK takisto vyhral double a po dlhej dobe titul majstra. Je tu rovnaká výzva v podobe Ligy Majstrov, čo je špeciálnou motiváciou, pretože by som si rád zahral skupinovú fázu. Pevne verím, že obhájime pozície na domácej scéne a rovnako sa ukážeme aj v pohárovej Európe,“ naznačil svoje i tímové ambíciie.

„Už sa neviem dočkať začiatku ligy a na tú atmosféru, ktorú si doteraz vybavujem predovšetkým zo zápasov derby,“ dodal Stoch, ktorého pri podpise zmluvy v Grécku sprevádzal jeho dlhoročný agent Milan Lednický.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ready for new challenge!Toumba I’m back⚫️⚪️ @paok_fc @football_service_agency

Príspevok, ktorý zdieľa Miroslav Miňo Stoch (@minostoch99),

"Zo začiatku to nebolo jednoduché, pretože Slavia sa nechcela vzdať Miňových služieb. Keď však prišlo k dohode medzi klubmi a Miňo sa jednoznačne vyjadril, že do PAOK-u chce ísť, pristúpili sme k rokovaniam o jeho zmluve.

Tú sme napokon uzavreli na dva roky s ročnou opciou," prezradil Lednický, riaditeľ Football Service Agency.

Dvadsaťdeväťročný Stoch prišiel do Slavie v auguste 2017. V jej drese absolvoval 88 súťažných zápasov, v ktorých strelil dvadsať gólov a na ďalších devätnásť prihral. S Pražanmi získal v uplynulej sezóne majstrovský titul a mužstvu dvakrát dopomohol k pohárovému triumfu.

Kvalitné výkony v českej metropole pomohli šikovnému krídelníkovi aj k návratu do národného tímu Slovenska.

"Na doporučenie trénerov a športového úseku klubu som podpísal prestupovú zmluvu hráča Miroslava Stocha do klubu PAOK Solún. Vzal som do úvahy vážne osobné dôvody na strane hráča. Je to neplánovaný prestup, ale sú situácie, kedy je treba niekomu vyjsť v ústrety.

Budeš mi na ihrisku veľmi chýbať," uviedol ešte v sobotu prostredníctvom sociálnej siete Twitter predseda predstavenstva Slavie Jaroslav Tvrdík, ktorý ešte k téme doplnil.

„Som otvorený človek, ale Miňov transfer ďalej komentovať nebudem. Hlavným motívom pre hráča a klub neboli peniaze. Všetci sme Miňa mali radi, prajeme mu veľa šťastie a budeme spomínať na futbalovú radosť, ktorú u nás zanechal.“

Odchovanec nitrianskeho futbalu strávil väčšinu doterajšej kariéry v zahraničí.

Z londýnskej Chelsea postupne zamieril do holandského Twente Enschede, tureckého Fenerbahce Istanbul, gréckeho PAOK Solún, tureckého Bursasporu, českej Slavie Praha a jednu sezónu pôsobil aj v Al-Aine zo Spojených arabských emirátov.

TV Pravda: Niekdajší slovenský futbalový reprezentant Samuel Slovák hodnotí sezónu Ligy majstrov.
Video
2 debata chyba
Viac na túto tému: #prestup #PAOK Solún #Miroslav Stoch #SK Slavia Praha