Favoriti nezaváhali. Plzni pomohol gólom k triumfu nad Brnom Ďuriš

Futbalisti Sparty Praha triumfovali v nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej českej súťaže v Hradci Králové 2:1.

27.11.2016 20:52
Michal Ďuriš Foto: ,
Michal Ďuriš v drese Viktorie Plzeň.

V 56. min Sparťania viedli už 2:0 gólmi mladíkov Lukáša Juliša a Matěja Pulkraba. O tri minúty neskôr znížil na rozdiel jediného gólu a stanovil konečný rezultát duelu domáci stredopoliar Tomáš Malinský.

Súboj tabuľkových susedov medzi domácim Libercom a Slováckom nemal víťaza – stretnutie sa skončilo nerozhodne 2:2. Slovácko v 55. min viedlo 2:0 gólmi Francisa Koného a Filipa Hlúpika, ale v rozpätí 66. a 69. minúty hlavný arbiter stretnutia Martin Nenadál nariadil dva pokutové kopy pre domáci Liberec.

V oboch prípadoch si loptu na značku bieleho bodu postavil ruský kanonier Nikolaj Komličenko a dvakrát uspel. Stretnutie pre červené karty nedohrali až traja futbalisti. Vylúčení bol domáci Egon Vůch a hosťujúci Milan Kerbr s Vlastimilom Daníčkom.

Slovenský reprezentant Michal Ďuriš prispel gólom k triumfu jeho Plzne nad Brnom 2:0. Okrem Ďuriša za Plzeň skóroval Michael Krmenčík. Viktoria je po 15. kolách najvyššej českej súťaže na prvom mieste ligovej tabuľky so štvorbodovým náskokom pred Slaviou Praha.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 15. kola najvyššej českej futbalovej súťaže:

Hradec Králové – Sparta Praha 1:2 (0:1)
Góly: 59. Malinský – 13. Juliš, 56. Pulkrab
Martin Nosek (Hradec Králové) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Liberec – Slovácko 2:2 (0:1)
Góly: 66. a 69. Komličenko (oba z pok. kopu) – 30. Koné, 55. Hlúpik, ČK: 71. Vůch po druhej ŽK – 69. Kerbr, 90.+ Daníček po druhej ŽK
Martin Dúbravka odchytal celé stretnutie, Igor Súkenník sedel na lavičke náhradníkov a Filip Lesniak (všetci Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí. Tomáš Košút odohral celý zápas a v 87. min dostal žltú kartu, Patrik Šimko odohral celý duel a Juraj Chvátal (všetci Slovácko) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Plzeň – Brno 2:0 (1:0)
Góly: 22. Krmenčík, 75. M. ĎURIŠ
Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Jakub Hromada odohral prvý polčas, v 36. min dostal ŽK a nahradil ho Michal Ďuriš, ktorý v 75. min skóroval. Marek Bakoš (všetci Plzeň) hral od 85. min. Matúš Lacko (Brno) sedel na lavičke náhradníkov.