Švento v Brémach zachránil Kolínu bod, debakel Mönchengladbachu

Slovenský futbalový reprezentant Dušan Švento v službách 1. FC Kolín nad Rýnom skóroval v sobotňajšom stretnutí 16. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy na ihrisku Werderu Brémy (1:1).

12.12.2015 18:03 , aktualizované: 20:45
Dušan Švento Foto: ,
Dušan Švento v reprezentačnom drese.

Hosťujúci „capkovia“ prehrávali od 4. min, keď sa presadil Dán Jannik Vestergaard, Šventova chvíľa prišla v 79. min.

Tridsaťročný ružomberský rodák využil zaváhanie domácej obrany – brankár Brém Felix Wiedwald najskôr zneškodnil strelu zblízka z kopačky Šventovho spoluhráča, odrazená lopta sa však stala korisťou slovenského krídelníka a ten ju „upratal“ do siete. Šventov gól napokon znamenal pre Kolín zisk cenného bodu.

Druhé ligové zaváhanie za sebou nedovolil Bayern Mníchov, ktorý po predchádzajúcej prehre s Mönchengladbachom zvíťazil nad Ingolstadtom 2:0 a zaistil si dvadsiaty titul jesenného majstra. Proti nováčikovi súťaže sa však v útoku dlho trápil. Až v 65. minúte ušiel Lewandowski, obišiel gólmana a strelou z uhla do odkrytej bránky otvoril strelecký účet. V tabuľke strelcov sa na druhom mieste priblížil na rozdiel jediného gólu Aubameyangovi z Dortmundu. Výhru potom ešte potvrdil Lahm.

Leverkusen otvoril skóre duelu s Mönchengladbachom po polhodine hry, Hilbert centroval do šestnástky presne na hlavu Kiesslinga a útočník Bayeru chladnokrvne zakončil. Oba tímy pokračovali v útočnej hre, na oboch stranách pomohla gólmanom aj bránková konštrukcia. Mönchengladbach v predchádzajúcich desiatich kolách nepoznal horkosť prehry, medzi 63. a 76. minútou ale domáci definitívne rozhodli o tom, že Borussia sériu nepredĺži, keď stanovili konečné skóre 5:0. Trikrát sa presadil Hernández, ktorý ako prvý Mexičan v histórii bundesligy oslávil hetrik. Ešte jeden gól pridal Kiessling.

Výsledky sobotňajších stretnutí 16. kola:

Bayern Mníchov – Ingolstadt 2:0 (0:0)
Góly: 65. R. Lewandowski, 75. Lahm

Werder Brémy – Kolín nad Rínom 1:1 (1:0)
Góly: 4. Vestergaard – 79. ŠVENTO
Dušan Švento (Kolín nad Rínom) hral do 90. min, v 79. min strelil jediný gól svojho mužstva

Darmstadt – Hertha Berlín 0:4 (0:2)
Góly: 12. a 50. Ibiševič, 26. Plattenhardt, 77. S. Kalou

Hoffenheim – Hannover 1:0 (1:0)
Gól: 30. J. Schmid

Wolfsburg – Hamburg 1:1 (0:1)
Góly: 78. Arnold – 21. N. Müller

Leverkusen – Mönchengladbach 5:0 (1:0)
Góly: 63., 75. a 76. J. Hernández, 30. a 66. Kiessling