Dortmund znížil stratu na Bayern. Pomohol mu dvojgólový Aubameyang

Futbalisti Borussie Dortmund potvrdili rolu favorita a zdolali v nemeckej lige Stuttgart jasne 4:1. Na druhom mieste tabuľky si udržali osembodový odstup za obhajcom titulu Bayernom Mníchov.

29.11.2015 18:02 , aktualizované: 19:55
Pierre-Emerick Aubameyang Foto: ,
Pierre-Emerick Aubameyang.

Borussia išla do vedenia už v tretej minúte, keď Gonzalo Castro hlavou vrátil pohotovo do siete vyrazenú loptu, v 20. minúte potom zvýšil Pierre-Emerick Aubameyang.

Stuttgart, na ktorého lavičke strávil zápas Adam Hloušek, tesne pred pauzou znížil zásluhou Daniela Didaviho, ale jeho šancu na prekvapivý bodový zisk zmaril vlastným gólom stopér Georg Niedermeier. Sekundu pred koncom základnej hracej doby potom uzavrel skóre Aubameyang a strelil sedemnásty gól v sezóne. Druhý najlepší strelec ligy Robert Lewandowski na neho teraz stráca tri zásahy.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 14. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Borussia Dortmund – VfB Stuttgart 4:1 (2:1)
Góly: 19. a 90.+ Aubameyang, 3. G. Castro, 65. Niedermeier (vlastný) – 40. Didavi