Ďuriš jedenástykrát v sezóne skóroval a posunul Plzeň na čelo

Futbalisti Plzne zdolali v súboji druhého s tretím tímom tabuľky českej ligy Mladú Boleslav 1:0 a posunuli sa na prvé miesto.

21.11.2015 23:11
Michal Ďuriš, Christopher Dibon Foto: ,
Slovenský útočník Plzne Michal Ďuriš (vľavo) na archívnej snímke.

Jediný gól duelu strelil slovenský útočník Michal Ďuriš. Pred druhou Spartou, ktorú v nedeľu čaká súboj so štvrtým Libercom, má obhajca titulu trojbodový náskok. Na opačnom konci tabuľky nezvládla dôležitý záchranársky súboj posledná Ostrava, keď na ihrisku Bohemiansu 1905 prehrala 1:3.

Plzeň bola v stretnutí dvoch ofenzívnych tímov aktívnejšia, dostávala sa do kombinácií, ale chýbalo jej efektívnejšie zakončenie. Hostia sa do šancí príliš nedostávali, ale boli v nich nebezpečnejší. Viktoriu dvakrát zachránil slovenský brankár Matúš Kozáčik, ktorý zažiaril najmä v 31. minúte, keď na čiare pripravil o istý gól Chramosta.

O osude zápasu rozhodol v 56. minúte Ďuriš a s jedenástmi gólmi sa osamostatnil na čele tabuľky strelcov. Plzeň vyhrala deviatykrát z posledných desiatich ligových stretnutí.

Česká liga – 14. kolo:

Bohemians 1905 – Ostrava 3:1 (1:0)
Góly: 63. a 79. Schick, 21. Acosta – 89. Dostál
Lukáš Pauschek odohral celý zápas, Matúš Mikuš sedel na lavičke náhradníkov, Martin Cseh (všetci Bohemians 1905) nefiguruje v zápise o stretnutí – Jaroslav Machovec a Patrik Mišák odohrali celý zápas, Richard Lásik odohral prvý polčas, Karol Mondek (všetci Ostrava) hral do 58. min, Mišák dostal ŽK

Příbram – Zlín 1:2 (1:1)
Góly: 42. Tregler – 10. Koreš, 58. Jordan
Tomáš Hájovský (Příbram) nefiguruje v zápise o stretnutí – Róbert Matejov odohral celý duel, Ladislav Benčík (obaja Zlín) sedel na lavičke náhradníkov

Sigma Olomouc – Dukla Praha 0:0
Juraj Halenár nastúpil v 69. min, Tomáš Malec (obaja Olomouc) hral od 84. min – Jakub Považanec odohral celý zápas, Róbert Kovaľ a Martin Chudý sedeli na lavičke náhradníkov, Lukáš Štetina (všetci Dukla) nefiguruje v zápise o stretnutí

Slovácko – Slavia Praha 0:2 (0:1)
Góly: 33. Vukadinovič, 59. Zmrhal
Juraj Chvátal odohral celý zápas, Tomáš Košút, Patrik Šimko a Juraj Semanko (všetci Slovácko) nefigurujú v zápise o stretnutí

Plzeň – Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Gól: 56. M. ĎURIŠ
Matúš Kozáčik a Patrik Hrošovský odohrali celé stretnutie, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 77. min a v 56. min strelil gól – Róbert Veselovský (Mladá Boleslav) nefiguruje v zápise o stretnutí

Viac na túto tému: #Viktoria Plzeň #Michal Ďuriš