Oslabená Plzeň zdolala bezradnú Spartu. Slovák Ďuriš nedal penaltu

Futbalisti Plzne v šlágri 12. kola českej ligy zdolali doma Spartu 2:1, hoci hrali celý druhý polčas v oslabení bez vylúčeného kapitána Václava Prechádzku.

01.11.2015 17:14
Michal Ďuriš Foto: ,
Michal Ďuriš v drese Viktorie Plzeň.
debata (2)

Aj v desiatich ale boli obhajcovia titulu aktívnejší a striedajúci Jan Baránek s Milanom Petrželom zariadili výhru. V 20. minúte stretnutia pritom Slovák Michal Ďuriš nepremenil pokutový kop.

Pražania už stihli len znížiť zásluhou ďalšieho náhradníka Lukáša Juliša. Viktoria sa tak v tabuľke na vedúcu Spartu bodovo dotiahla.

Viktoria Plzeň – Sparta Praha 2:1 (0:0)
Góly: 72. Baránek, 83. Petržela – 90.+ Juliš, ČK: 41. Procházka (Plzeň)
Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský odohrali celé stretnutie. Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 86. min, videl ŽK a nepremenil pokutový kop. ŽK inkasoval aj Hrošovský. Michal Breznaník (Sparta) nefiguruje v zápise o stretnutí.