Barcelona deklasovala Getafe, Messi a Suárez žiarili

Hráči FC Barcelona zvíťazili nad Getafe jednoznačne 6:0 (5:0) v utorňajšom domácom stretnutí 34. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División.

28.04.2015 22:16 , aktualizované: 29.04.2015 07:44
Lionel Messi, Luis Suárez Foto: ,
Lionel Messi a Luis Suárez.

Katalánsky klub rozhodol o osude zápasu už v prvom polčase. Najprv v 9. min Lionel Messi premenil pokutový kop, v 25 min zvýšil Luis Suárez, na ktorého o tri, resp. päť minút nadviazali presnými „trefami“ Neymar a veterán Xavi Hernández.

Výsledok prvého polčasu na 5:0 upravil v 40. min svojim druhým gólom Suárez. Barcelona krátko po zmene strán skompletizovala poltucet v sieti Getafe: v 47. min opäť skóroval argentínsky klenot z Camp Nou Messi, pre ktorého to bol už 38. gól v tejto ligovej sezóne.

„Blaugranas“ majú na čele poradia 84 bodov, čo je o päť viac ako druhý v klasifikácii a tradičný rival Real Madrid. Hráči „bieleho baletu“ však majú zápas k dobru. Futbalisti Getafe zostali v tabuľke na 13. priečke s 36 bodmi.

Primera División – 34. kolo

FC Barcelona – Getafe 6:0 (5:0)
Góly: 25. a 40. L. Suárez, 9. a 47. Messi (prvý z pok. kopu), 28. Neymar, 30. Xavi Hernández

Athletic Bilbao – San Sebastián 1:1 (0:0)
Góly: 52. Aduriz (z pok. kopy) – 60. De La Bella, ČK: 51. M. González (San Sebastián)

Levante – Córdoba 1:0 (1:0)
Gól: 41. Barral