Hájovský skóroval, pražské derby pre Spartu

Slovenský futbalový obranca Tomáš Hájovský rozhodol o víťazstve 1. FK Příbram v sobotňajšom dueli 23. kola českej Synot ligy nad Českými Budějovicami.

11.04.2015 21:45
Malmo - Sparta Foto: ,
Futbalisti Sparty Praha.

Tridsaťdvaročný bek strelil v 47. min jediný gól stretnutia, keď po rohovom kope dorazil zblízka loptu do siete. Na opačnej strane videl v 62. min červenú kartu Slovák Jaroslav Machovec, ktorý dostal dve ŽK v rozpätí dvoch minút.

Večerné derby „pražských S“ medzi Spartou a Slaviou sa skončilo so šťastným koncom pre „rudých“, ktorí zvíťazili tesne 2:1. Rozhodujúci presný zásah dal minútu pred koncom obranca domácich Jakub Brabec. V drese hostí otvoril skóre v úvode stretnutia najlepší strelec súťaže Milan Škoda. Sparta je vďaka zisku troch bodov na druhom mieste s odstupom dvoch bodov na vedúcu Plzeň, ktorá v nedeľu privíta Brno.

Výsledky sobotňajších stretnutí 23. kola:

Sparta Praha – Slavia Praha 2:1 (0:1)
Góly: 66. Lafata, 89. J. Brabec – 4. Škoda

Jihlava – Dukla Praha 1:2 (1:1)
Góly: 13. Jánoš – 40. Polom, 53. Čajič
Peter Šulek (Jihlava) odohral celý zápas – Lukáš Štetina a Jakub Považanec (obaja Dukla) absolvovali celý duel

Mladá Boleslav – Liberec 1:1 (0:1)
Góly: 59. Ščuk – 4. Luckassen
Michal Ďuriš (Mladá Boleslav) hral od 46. min – Lukáš Hroššo odchytal celý zápas, Michal Obročník hral do 22. min, keď ho vystriedal Marek Bakoš, ten dostal v 44. min ŽK, Michal Breznaník (všetci Liberec) hral do 59. min

Příbram – České Budějovice 1:0 (0:0)
Gól: 47. HÁJOVSKÝ
Marián Kelemen a Tomáš Hájovský (obaja Příbram) absolvovali celý duel, Hájovský dal gól a v 31. min videl ŽK – Martin Chrien hral do 74. min, Jaroslav Machovec hral v základe a v 62. min dostal ČK po druhej ŽK, Matej Podstavek (všetci České Budějovice) nastúpil v 88. min

16. České Budějovice 23 4 6 13 19:53 18
Viac na túto tému: #Česko #Slavia Praha #AC Sparta Praha #23. kolo #Tomáš Hájovský