Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

VIDEO: Fanúšikovia vtrhli na hraciu plochu, rozhodca utekal ako Usain Bolt

Fanúšikovia futbalovej Aston Villy rozpútali poriadnu divočinu na ihrisku, po skončení sobotňajšieho stretnutia FA Cupu vtrhli na hraciu plochu a hráči tímu West Bromwich Albion i rozhodcovia veľmi rýchlo utekali do útrob štadióna.

08.03.2015 13:16
Aston Villa, fanúšikovia Foto: ,
Fanúšikovia Aston Villy vtrhli na hraciu plochu.
debata

Medzi oboma birminghamskými klubmi vládne veľká rivalita, počas týždňa sa stretli druhýkrát a duel sa skončil opäť výhrou Aston Villy, tentoraz 2:0. Cez týždeň v Premier League uspela 2:1. Fanúšikovia opojení poslednými úspechmi vtrhli v sobotu na ihrisko Villa Parku. Incident už vyšetruje Futbalová asociácia.

„Bolo to skutočne desivé a najmä nebezpečné. Ľudia ma chceli bozkázať, kúsali ma, chceli moje kopačky,“ uviedol pre BBC autor prvého gólu zápasu Fabian Delph.

Sobotňajší duel sa hral v nervóznej atmosfére. Po červenej karte pre hosťujúceho Yacoba a následnom druhom zásahu hodili fanúšikovia WBA na hraciu plochu pár sedačiek. Domáci priaznivci odpovedali a vtrhli prvýkrát na pár chvíľ na ihrisko. Väčšina divákov však konanie odsúdila pískaním a po krátkej pauze sa opäť hralo.

Po záverečnom hvizde prišiel mohutný vpád ľudí na ihrisko a všetci aktéri radšej utekali do šatní. Počas nepríjemnej udalosti prišlo k incidentu medzi brankárom WBA Boazom Myhillom a fanúšikmi, ktorí si ho chceli posmievajúc sa natočiť na mobilný telefón.

„Konanie fanúšikov neschvaľujeme. Na druhej strane chápem emócie, keďže dvakrát sme zdolali veľkého rivala. Usporiadatelia sa snažili, ale niečomu podobnému jednoducho nemohli zabrániť,“ uviedol tréner Aston Villy Tim Sherwood. O bezpečnosť svojich hráčov sa však neobával. „Všetci chceli oslavovať. Nemyslím si, že by to bolo divoké a nebezpečné, možno len pre hráčov West Bromwichu,“ doplnil pre BBC Sherwood.

Na sociálnych sieťach koluje predovšetkým video, ktoré zachytáva beh čiarového rozhodcu do šatne. Podľa ironických komentárov diskutujúcich arbiter utekal ako Usain Bolt. O tom, že rozhodca nebol žiadny slimák, sa presvedčte sami.

debata chyba
Viac na túto tému: #Usain Bolt #rozhodca #Premier League #Aston Villa