Tohtosezónny rekord Dortmundu. Vyhrat tretíkrat za sebou

Futbalisti Dortmundu zvíťazili v predohrávke 22. kola nemeckej bundesligy 3:2 na ihrisku posledného Stuttgartu a prvýkrát v sezóne sa im podarilo vyhrať trikrát za sebou.

20.02.2015 22:43 , aktualizované: 22:48
Marco Reus, Dortmund, futbal Foto: ,
Marco Reus strelil víťazný gól Dortmundu.

Borussia sa vďaka tomu v tabuľke posunula pred zvyšnými víkendovými zápasmi na desiate miesto, Stuttgart naopak po tretej prehre v rade zostal na dne tabuľky s trojbodovým odstupom za Herthou a Freiburgom.

Hostí poslal do vedenia v 25. minúte Aubameyang, na ktorého gól zareagoval o sedem minút neskôr z penalty Klein. Do kabín však išla vo vedení Borussia, ktorej druhý gól strelil po prieniku v 39. minúte Gündogan.

Náskok Dortmundu zvýšil v 89. minúte po chybe domácej obrany Reus, gól Niedermeiera v prvej nadstavenej minúte už len skorigoval skóre.

Výsledok piatkového zápasu 22. kola:

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 2:3 (1:2)
Góly: 32. F. Klein (z pok. kopu), 90.+ Niedermeier – 25. Aubameyang, 39. Gündogan, 89. Reus