Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Brankárovi Muchovi hrozí hosťovanie. Može sa stať spoluhráčom Tesáka

Slovenský futbalový reprezentant a brankár druholigového ruského tímu Krídla Sovietov Samara Ján Mucha odíde možno na hosťovanie do klubu tamojšej najvyššej súťaže Arsenal Tula, v ktorom pôsobí bývalý hráč Senice, Žiliny či Dubnice Lukáš Tesák.

13.01.2015 19:24
Ján Mucha Foto: ,
Ján Mucha.
debata

„Rokujeme s vedením Arsenalu o jeho hosťovaní do konca tejto sezóny. Hovoriť v tejto chvíli, že Mucha je už v Tule, sa nedá, bolo by to predčasné. Stále je naším hráčom. O dva dni sa však situácia môže zmeniť,“ uviedol zástupca generálneho riaditeľa Krídel Sovietov Samara Zurab Ciklauri a ďalej skonštatoval: „Momentálne je skoro hovoriť, ako to dopadne. Existuje možnosť, že Muchu uvoľníme Arsenalu do konca sezóny a potom sa rozhodneme, čo ďalej. Nevylučujem ani to, že v prípade nášho postupu do najvyššej súťaže sa Mucha vráti do nášho klubu.“

Tridsaťdvaročný rodák z Belej nad Cirochou (nar. 5. decembra 1982) podpísal v júli 2013 s Krídlami Sovietov zmluvu na dva roky. Bývalý gólman Interu Bratislava, Žiliny, Humenného, poľskej Legie Varšava a anglického Evertonu Mucha, ktorý si obliekol najcennejší dres 42-krát, nastúpil v ročníku 2014/2015 iba dva razy v Ruskom pohári, v lige nedostal príležitosť.

Krídla Sovietov Samara figuruje po 21. kole na 4. mieste tabuľky druhej ruskej ligy so ziskom 38 bodov a sedembodovým odstupom na lídra Anži Machačkala. Tím Arsenal Tula je v ruskej Premier League v konkurencii šestnástich mužstiev po 17. kole momentálne na zostupovom predposlednom 15. mieste s 11 bodmi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Mucha #Lukáš Tesák