Juventus len remizoval. V šlágri kola zvíťazilo AC nad Neapolom

Futbalisti Juventusu stratili v zápase s piatou Sampdoriou Janov vedenie a remizovali 1:1. V talianskej lige si turínsky tím pripísal druhý nerozhodný výsledok za sebou a tabuľku vedie o štyri body pred AS Rím, ktorý čaká popoludní duel s druhým janovským klubom FC.

14.12.2014 14:49 , aktualizované: 22:54
Patrice Evra, Juventus Turín Foto: ,
Patrice Evra zaznamenal prvý gól v drese Juventusu po príchode z Manchestru United.

Juventus v priebehu posledného týždňa remizoval v lige s Fiorentinou aj v Lige majstrov s Atléticom Madrid zhodne 0:0, v nedeľu však strelil rýchly gól. V 12. minúte sa presadil obranca Patrice Evra, pre ktorého to bol premiérový presný zásah od letného príchodu z Manchestru United.

Ďalší gól už však úradujúci majster nepridal, zato súper z Janova vyrovnal šesť minút po prestávke zásluhou Manola Gabbiadiniho. Najlepší strelec Sampdorie sa presadil šiestykrát v sezóne.

„Juventus je doma fakt silný. Platí to síce o nich aj vonku, ale na svojom ihrisku akoby mali ešte rýchlostný stupeň navyše. V prvom polčase sme sa trápili, čo sa aj dalo predpokladať, po zmene strán sa nám však podarilo zabrať,“ povedal Gabbiadini.

„Je to mrzuté, pretože sme si v prvom dejstve utvorili haldu šancí, ale nedokázali sme ich pretaviť do výraznejšieho náskoku,“ skonštatoval tréner Juventusu Massimiliano Allegri, ktorý zrejme aj s vyhliadkou na národný Superpohár 22. decembra v katarskej Dauhe proti SSC Neapol aktuálne nechal oddychovať tvorcu hry Andreu Pirla. Obranca Giorgio Chiellini chýbal pre kartový trest.

Gólový zostrih zápasu Juventus - Sampdoria

Sampdoria neprehrala v šiestom dueli v rade, bodovo sa dotiahla na tretie Lazio Rím i svojho spomenutého mestského rivala a naplno sa zapojila do boja o miestenky na Ligu majstrov 2015/2016.

Zaváhanie Juve využil v tabuľke druhý AS Rím, ktorý zvíťazil na ihrisku FC Janov tesne 1:0 gólom Radju Nainggolana a za „starou dámou“ zaostáva už len o jeden bod. Janovčania do tohto zápasu ťahali šnúru deviatich duelov bez prehry.

V šlágri kola milánske AC na San Sire zdolalo SSC Neapol 2:0. Domácich poslal do vedenia už po šiestich minútach francúzsky zakončovateľ Jérémy Ménez a v úvode druhého dejstva zvýšil náskok Giacomo Bonaventura.

Slovenský reprezentant Marek Hamšík nastúpil v drese hostí až po hodine hry, keď vystriedal Jorginha. SSC prehral v lige prvýkrát po jedenástich zápasoch a takmer troch mesiacoch. AC sa v tabuľke dotiahlo bodovo na Neapol, obaja majú na konte po 24 bodov.

Sériu ôsmich zápasov bez víťazstva (0 – 3 – 5) ukončil Hellas Verona, v nedeľu sa na pôde Udinese tešil z prvej výhry od 4. októbra.

Serie A – 15. kolo:

Juventus Turín – Sampdoria Janov 1:1 (1:0)
Góly: 12. Evra – 51. Gabbiadini

FC Janov – AS Rím 0:1 (0:1)
Gól: 40. Nainggolan, ČK: 29. Perin (Janov) Juraj Kucka (Janov) nefiuguroval v zápise o stretnutí

Parma – Cagliari 0:0

Udinese – Hellas Verona 1:2 (1:1)
Góly: 31. Di Natale – 45.+ Toni, 46. Christodu­lopulos

Cesena – Fiorentina 1:4 (0:1)
Góly: 60. Savič (vlastný) – 44. Valero, 48. Savič, 79. G. Rodríguez, 90.+ El Hamdaoui, ČK: 77. Volta (Cesena) po 2. ŽK

AC Miláno – Neapol 2:0 (1:0)
Góly: 6. Ménez, 52. Bonaventura Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 61. min