Bayern je v predstihu kráľom jesene, Pekaríkova Hertha zdolala Dortmund

Futbalisti Bayernu Mníchov sú dvadsiatykrát jesenným majstrom nemeckej ligy. Na ihrisku tretieho Augsburgu zvíťazili v 15. kole 4:0 a zostávajú v sezóne nezdolaní. Vo zvyšných dvoch tohtoročných zápasoch už nemôžu o prvé miesto v tabuľke prísť.

13.12.2014 18:10 , aktualizované: 20:29
Arjen Robben, Robert Lewandowski Foto: ,
Dvojgólový Arjen Robben (vľavo) a autor jedného presného zásahu Bayernu Robert Lewandowski.

Bayern vykročil za šiestou ligovou výhrou v rade v 58. minúte. Ribéryho center hlavou do bránky umiestnil Mehdi Benatia a pripísal si prvý gól v drese úradujúceho majstra, kam prišiel pred sezónou z AS Rím.

O minútu neskôr zvýšil siedmym zásahom v sezóne Robben. Na rovnaký počet ligových gólov sa dostal v 68. minúte Robert Lewandowski a na konečných 4:0 potom upravil znovu Robben.

Gólový zostrih zápasu Augsburg - Bayern Mníchov

Za celý prvý polčas Kolín nad Rýnom na ihrisku Schalke ani raz nevystrelil na bránku, no hneď na začiatku druhého dejstva zaúradoval najlepší strelec tímu Anthony Ujah. Prihral mu Matthias Lehmann, ktorý v 67. minúte zvýšil na 2:0 pre hostí, keď premenil penaltu nariadenú po faule Höwedesa na Olkowského. V 85. minúte stihol len skorigovať Leroy Sané. Schalke tak po troch výhrach zostalo bez bodu, Kolín, v ktorého drese hral do 80. min slovenský obranca Dušan Švento, naopak zvíťazil po troch zaváhaniach.

Šesť gólov padlo v Brémach, kam vycestoval Hannover. Bod domácim zachránil v 88. minúte svojím tretím gólom v sezóne striedajúci Davie Selke.

Jediný gól duelu Hertha Berlín – Dortmund strelil v 40. minúte domáci útočník Julian Schieber, ktorý bol v predchádzajúcich dvoch sezónach hráčom Borussie. Pri víťazstve bol aj slovenský obranca Peter Pekarík, ktorý odohral celý zápas.

===== Bundesliga – 15. kolo =====

Augsburg – Bayern Mníchov 0:4 (0:0)
Góly: 59. a 71. Robben, 58. Benatia, 68. R. Lewandowski

Brémy – Hannover 3:3 (1:1)
Góly: 36. Junuzovič, 55. Lorenzen, 88. Selke – 12. Stindl, 62. Joselu, 64. Kijotake

Freiburg – Hamburg 0:0