Škrtelov Liverpool uspel v Leicesteri, vyhral aj Manchester

Futbalisti FC Liverpool so slovenským obrancom Martinom Škrtelom zvíťazil v utorkovom zápase 14. kola anglickej Premier League na pôde posledného Leicesteru 3:1.

02.12.2014 23:12 , aktualizované: 23:16
Steven Gerrard Foto: ,
Radosť kapitána Liverpoolu Stevena Gerrarda.

Úradujúci vicemajster v neúplnej tabuľke poskočil z jedenástej na ôsmu priečku. Liverpool nezačal v Leicesteri dobre, pretože strela Ullou z 22. minúty sa smoliarsky odrazila od žrde do chrbta brankára Mignoleta a potom do siete. Rýchlu odpoveď ale zariadil pohotovou strelou Lallana a druhý polčas už ovládli „Reds“. V 54. minúte dokonal obrat kapitán Gerrard a v závere ešte pridal tretí zásah Henderson. V tom čase už hrali domáci bez vylúčeného obrancu Morgana.

Uspel aj Manchester United, ktorý pred vlastnými fanúšikmi zdolal Stoke 2:1 a zvíťazil štvrtýkrát za sebou. Zverenci Louisa van Gaala si po 14. kole upevnili štvrté miesto. United bez zraneného kapitána Rooneyho mohol v úvode poslať do vedenia Herrera, ale z dobrej pozície prestrelil bránku. Španielsky záložník zaváhanie napravil v 21. minúte, keď pripravil vedúci gól hlavičkujúcemu Fellainimu. Ešte pred pauzou vyrovnal presnou strelou k žrdi N'Zonzi. Domácim vrátil náskok v 59. minúte Mata, ktorý zatočeným priamym kopom zaskočil brankára Begoviča. Hostia v nadstavenom čase siahali po bodoch, ale Manchester zachránil dvoma výbornými zákrokmi gólman De Gea. „Červení diabli“ tak svojho súpera zdolali na Old Trafforde v dvanástom súťažnom zápase po sebe.

Aston Villa zdolala Crystal Palace 1:0 a vďaka Bentekeho gólu ukončila sériu deviatich ligových zápasov bez víťazstva. Piaty West Ham otočil zápas na ihrisku West Bromwichu a zvíťazil 2:1, keď na vedúci gól Dawsona ešte do polčasu odpovedali Nolan s Tomkinsom.

Výsledky utorkových duelov 14. kola:

Manchester United – Stoke 2:1 (1:1)
Góly: 21. Fellaini, 59. Mata – 39. N'Zonzi

Leicester – Liverpool 1:3 (1:1)
Góly: 23. Mignolet (vl.) – 27. Lallana, 55. Gerrard, 84. Henderson, ČK: 65. Morgan (Leicester)