Vedúca Chelsea len remizovala, ManUnited zdolali Hull

Futbalisti Chelsea remizovali v anglickej lige na ihrisku Sunderlandu 0:0 a tretíkrát v sezóne stratili body. Zostávajú však na čele tabuľky so sedembodovým náskokom na Southamptonom, ktorý má zápas k dobru.

29.11.2014 18:35 , aktualizované: 21:02
Manchester United, radosť Foto: ,
Futbalisti Manchestru United sa tešia z výhry nad Hull City.

V prvom polčase si pripísali oba celky strelu, ktorá skončila na žrdi. Najprv stredopoliar „Blues“ Willian prízemným pokusom trafil ľavú žrď, na druhej strane sa k odrazenej lopte dostal Vergina, pri snahe prekonať Courtoisa však opečiatkoval brvno. Zaujímavé šance si domáci vypracovali v závere stretnutia, stav ale zostal bez gólov. Chelsea naposledy nedokázala skórovať na ihrisku súpera v marci, zároveň sa jej však podarilo prvýkrát v sezóne udržať vonku čisté konto. Sunderland v prebiehajúcom ligovom ročníku už štvrtýkrát remizoval 0:0.

Futbalisti Manchestru United si v sobotu na domácom Old Trafford poradili s Hull City 3:0. O góly „červených diablov“ sa postarali v 16. min Chris Smalling, v 42. min kapitán Wayne Rooney a v 66. min Robin van Persie. United vďaka tejto výhre poskočili v ligovej tabuľke na štvrtú priečku, Hull City je o skóre na sedemnástom mieste.

Liverpoolský FC aj v základnej zostave s Martinom Škrtelom si na domácom trávniku poradil so Stoke City. O jediný gól zápasu sa v 85. min postaral anglický krídelný bek Glen Johnson. Liverpoolu v tabuľke patrí až jedenásta priečka, Stoke City je dvanásty.

Futbalisti Arsenalu po dvoch prehrách zvíťazili na ihrisku West Bromwichu 1:0. Rozhodujúci gól strelil v 60. minúte Danny Welbeck. V prvom polčase nevyslali domáci jedinú strelu, Arsenal sa však napriek prevahe nepresadil. Po hodine hry ale „kanonierov“ dostal do vedenia svojim tretím ligovým gólom v sezóne Welbeck, ktorý si v šestnástke naskočil na Cazorlov center. V 81. minúte sa dostal do šance najlepší strelec domácich Berahino, trafil však iba brvno. West Bromwich tak po ôsmykrát v rade nedokázal Arsenal v lige zdolať.