Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Van Gaal sa obul do hviezdneho krajana: Chýba mu sebavedomie

Holandský útočník futbalového Manchestru United Robin van Persie nie je vo svojej koži a tréner Louis van Gaal sa ho rozhodol otvorene kritizovať.

29.11.2014 13:46
debata
Robin van Persie. Foto: SITA/AP, Jon Super
Robin van Persie Robin van Persie.

„Chýba mu sebavedomie a nevie sa rozhodujúcim spôsobom dostať do zápasov,“ povedal Van Gaal.

Van Persie strelil len 3 góly v 11 zápasoch v tejto sezóne Premier League a pred týždňom mal vo víťaznom súboji proti Arsenalu (2:1) iba 13 dotykov s loptou, kým ho Van Gaal v 75. min nestiahol z ihriska. „Bolo to veľmi zlé z jeho strany. Trinásť dotykov? To je veľmi málo na útočníka. Ten musí byť nastavený na strieľanie gólov a to Van Persie nebol. Preto som ho vymenil,“ vysvetľoval Van Gaal.

Bývalý hráč Arsenalu Van Persie strelil v sezóne 2012/2013, jeho prvej v drese United, 31 gólov, a výrazne sa podieľal na zisku majstrovského titulu. Momentálne sa mu nedarí a Van Gaal iba verí, že čoskorý návrat Kolumbijčana Radamela Falcaa po zranení vytvorí na jeho krajana dostatočný tlak, aby sa pobil o miesto v zostave. V sobotu sa United predstavia doma proti Hull City a je možné, že namiesto Van Persieho v základnej zostave vybehne 18-ročný James Wilson, ktorý ho striedal pred týždňom proti Arsenalu v Londýne.

„Možno je to v prípade Robina otázka dočasnej straty sebavedomia a možno mu stačí streliť jeden krásny gól a bude späť v hre,“ naznačil Van Gaal.

Na tohtoročných majstrovstvách sveta v Brazílii strelil Van Persie štyri góly a výrazne prispel k zisku bronzových medailí pre Holandsko.

debata chyba
Viac na túto tému: #Manchester United #Louis van Gaal #Robin van Persie