Barcelona prehrala so Celtou Vigo, Real je už na čele

Futbalisti Barcelony prekvapujúco prehrali v španielskej lige 0:1 so Celtou Vigo, ktorá dokázala na Nou Campe zvíťaziť po druhýkrát v histórii.

01.11.2014 20:18 , aktualizované: 22:28
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo odohral v sobotu jubilejný 700. zápas v profesionánej kariére.

Real Madrid sa tak vďaka výhre 4:0 na ihrisku Granady posunul do čela tabuľky. Cristiano Ronaldo v jubilejnom 700. zápase v profesionálnej kariére skóroval už po 99 sekundách. Atlético zdolalo nováčika z Córdoby 4:2 a ostáva doma nezdolané.

Barcelona bola od začiatku stretnutia so Celtou Vigo aktívnejšia, brazílsky útočník Neymar trafil hneď dvakrát brvno. V 55. minúte ale prekvapivo za hostí skóroval Joaquín Larrivey, so siedmimi gólmi najlepší strelec tímu. Pätičkou za obranu domácich mu prihral Nolita, ktorý sa v tejto sezóne podieľal už na desiatich góloch, keď päť ich sám dal a päťkrát asistoval.

V 80. minúte mohol vyrovnať Messi, jeho pokus však skončil na spojnici. Vigo zvíťazilo na štadióne Barcelony po 73 rokoch. Katalánsky celok prvýkrát po sérii 56 domácich ligových zápasov nedokázal skórovať. Naposledy vyšiel na Nou Campe gólovo naprázdno v októbri 2011 proti Seville.

So sedemnástimi gólmi najlepší strelec ligy Ronaldo si po Benzemovom pase vzápätí pripísal gól s číslom 448. Portugalský reprezentant sa presadil vo všetkých deviatich ligových stretnutiach, na ktoré nastúpil. V prvom polčase skóroval aj z voleja James Rodríguez, druhú asistenciu si pripísal Benzema.

Práve francúzsky reprezentant pridal v druhom polčase tretí gól „Bieleho baletu“, na konečných 4:0 upravil opäť mladík Rodríguez. Real zvíťazil v jedenástich súťažných zápasoch za sebou, čo je pre kouča madridského celku Carla Ancelottiho rekord. Granada šiestykrát v rade nevyhrala.

Atlético sa do vedenia dostalo v 43. minúte zásluhou vlastného gólu Lusa, ktorý nešťastne tečoval Griezmannovu strelu. V druhom polčase sa Córdobe podarilo vyrovnať, po Cartabiovom rohovom kope na vzdialenejšiu žrď sa hlavou presadil Nabil Ghilas. Úradujúci majster potom ale tiež dvakrát skóroval hlavou. Najprv sa po prvýkrát v sezóne presadil francúzsky reprezentant Antoine Griezmann, chvíľu potom na 3:1 zvýšil Mario Mandžukič. Do streleckých štatistík sa zapísal aj striedajúci Raúl García a na 4:2 skorigoval druhým gólom v zápase Ghilas. Córdoba zostáva ako jediná v lige bez víťazstva.

Výsledky 10. kola:

Atlético Madrid – Córdoba 4:2 (1:0)
Góly: 43. Luso (vlastný), 58. Griezmann, 62. Mandžukič, 80. Raúl García – 54. a 87. Ghilas

Granada – Real Madrid 0:4 (0:2)
Góly: 31. a 87. James Rodríguez, 2. C. Ronaldo, 54. Benzema

FC Barcelona – Celta Vigo 0:1 (0:0)
Gól: 55. Larrivey