Newcastle zdolal Liverpool, vyhral aj Arsenal i Chelsea

Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 10. kola anglickej Premier League nad FC Liverpool 1:0.

01.11.2014 15:48 , aktualizované: 19:28
Moussa Sissoko, Martin Škrtel Foto: ,
Martin Škrtel v súboji s Moussom Sissokom.

O zisku troch bodov pre domáce „straky“ rozhodol v 73. min Ayoze Pérez, ktorý sa najlepšie zorientoval v šestnástke a nekompromisne skóroval. Liverpool sa síce v závere snažil vyrovnať, ale nedokázal skórovať. Hostia nestrelili gól v druhom stretnutí po sebe, vonku sa im to nepodarilo po takmer roku. Martin Škrtel odohral v drese The Red celý zápas, v 44. min videl žltú kartu. Newcastle dosiahlo tretie víťazstvo v rade v Premier League a na svojom konte majú United už trinásť bodov.

Londýnsky Arsenal sa doma dlho strelecky trápil v súboji s Burnley, v záverečných 20 minútach si však „kanonieri“ tromi gólmi vybojovali štvrté ligové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Dvakrát skóroval Alexis Sánchez, jeden presný zásah pridal obranca Calum Chambers. Burnley stále čaká na prvú výhru v Premier League 2014/2015.

Futbalisti FC Chelsea si pred vlastnými fanúšikmi poradili s hráčmi Queens Park Rangers 2:1. O výhre domácich „The Blues“ rozhodol v 75. min premeneným pokutovým kopom Eden Hazard. „Nehrali sme tak dobre, ako som očakával. Boli tam úseky, kedy sme hrali dobrý futbal, ale nebolo to konzistentné. QPR boli veľmi organizovaní v obrane, všetci hráči vedeli, čo majú robiť,“ uviedol nie príliš spokojný kouč Chelsea José Mourinho. Na hre svojich zverencov napriek tomu našiel klady. „Hráči nezačali panikáriť po vyrovnávajúcom góle. Oscar bol najlepším hráčom na ihrisku. Nielen pre strelený gól, ale aj pre jeho bystrosť a intenzívnu hru po celých 90 minút.“