Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ronaldinho vždy 'rozsvietil' kabínu. Bol som jeho vzor a hltal ma očami, spomína Larsson

Keď mal Henrik Larsson povedať meno najlepšieho futbalistu, s ktorým kedy hrával, siahol podľa nemeckého magazínu Spiegel po mene kamaráta z barcelonských čias Ronaldinhovi.

23.07.2014 16:53
Henrik Larsson Foto: ,
Henrik Larsson (vľavo).
debata

„Spozoroval medzierky v súperovej obrane vo chvíli, keď by to ostatní už zabalili. S loptou na nohe bol najšťastnejším človekom na svete,“ charakterizoval ho bývalý skvelý švédsky kanonier, ktorý s nákazlivo usmievavým Brazílčanom pôsobil na Camp Nou v rokoch 2004 – 2006 a mal možnosť detailnejšie ho spoznať.

„Deväťdesiatosem percent dňa žiaril, a to som ešte povedal nízke číslo. Keď ráno vošiel do kabíny, hneď ju ‚rozsvietil‘ a mali ste hneď dobrú náladu,“ podotkol 42-ročný rodák z Helsingborgu, ktorý najplodnejšie obdobie kariéry strávil predtým v škótskom Celticu Glasgow. S „Barcou“, za ktorú nastúpil v 58 dueloch a strelil 19 gólov, vybojoval dva ligové tituly aj prvenstvo v Lige majstrov.

Ronaldinho ho hneď v prvý deň v metropole Katalánska posadil na zadok. „Bol zo mňa ‚paf‘, hltal ma očami, hovoril mi, ako sa ma nevedel nabažiť počas svetového šampionátu 1994. Myslel som si, že si ma len doberá, ale on zahlásil: ‚Henke‘, ty si môj vzor. Neskôr ma nazval ‚ídolo‘. No nepripadá vám to bizarné?“ pridal Larsson, ktorý reprezentoval „Tre konor“ 106-krát a zanechal v národnom tíme 37-gólovú stopu.

debata chyba
Viac na túto tému: #ronaldinho #fc barcelona #Henrik Larsson