Inter remizoval s Bolognou, v závere odmietol výhru Milito

Futbalisti Interu Miláno v talianskej lige doma remizovali so zostupom ohrozenou Bolognou 2:2 a ani na štvrtý pokus sa nedočkali v domácej súťaži výhry.

05.04.2014 23:23
Gianluca Curci, Bologna, radosť Foto: ,
Brankár Gianluca Curci sa so spoluhráčmi z Bologne teší po tom, čo v závere zápasu proti Interu Miláno zneškodnil penaltu Diega Milita.

Za vyrovnaného stavu mohol rozhodnúť v 84. minúte domáci útočník Diego Milito, pokutový kop však nepremenil.

O oba góly domácich sa postaral iný Argentínčan Mauro Icardi, ktorý najprv v 6. minúte napálil z voleja do bránky center Juta Nagatoma, v druhom polčase potom technickou strelou z dvadsiatich metrov odrazom o žrď rozvlnil sieť druhýkrát. Na jeho góly však zakaždým dokázali hostia zareagovať, presadili sa Michele Pazienza a Panagiotis Kone.

Šesť minút pred koncom dostali domáci výhodu pokutového kopu, striedajúci Milito, ktorý bol v tom čase na ihrisku len päť minút, ale zodpovednosť neuniesol. Jeho zle kopnutú penaltu gólman Gianluca Curci vyrazil. V závere boli domáci radi aspoň za bod, keď Robert Acquafresca dorážkou vlastnej strely trafil len žrď.

Inter tak po tretej remíze v rade zostáva na piatom mieste, Bologna je sedemnásta, dva body od zostupových pozícií.