Chelsea vyhrala nad Stoke a vedie ligu o bod pred Liverpoolom

Futbalisti Chelsea zdolali v anglickej lige na domácom ihrisku Stoke 3:0 a vedú tabuľku o bod pred druhým Liverpoolom.

05.04.2014 19:00 , aktualizované: 21:17
Chelsea, futbal, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Chelsea.

Na ten naopak bod stráca Manchester City, ktorý zdolal Southampton 4:1. Obaja prenasledovatelia „Blues“ však majú zápasy k dobru. Liverpool jeden, „Citizens“ dokonca dva. Manchester United zvíťazil na ihrisku Newcastlu 4:0 a vystriedal na šiestom mieste Tottenham, ktorý má však stretnutie k dobru.

V bránke Chelsea sa aj napriek kritike po zápase Ligy majstrov s PSG objavil Petr Čech a pripísal si pätnástu nulu v sezóne. Jeho spoluhráči otvorili skóre v 32. minúte, kedy sa po centre Nemanju Matiča presadila druhýkrát v drese Chelsea zimná posila z Bazileja Mohamed Salah. Po zmene strán potom druhý gól pridal Frank Lampard, ktorý presnou dorážkou napravil svoje zaváhanie pri pokutovom kope. Skóre uzavrel o jedenásť minút neskôr technickou strelou z hranice šestnástky Brazílčan Willian.

Manchester City viedol už od tretej minúty, kedy Jose Fonte fauloval v pokutovom území Edina Džeka a penaltu premenil strelou k ľavej žrdi najlepší kanonier domácich Yaya Touré. Bol to pre neho už 18. gól v sezóne.

Videoskratka zo zápasu Manchester City - FC Southampton.

V 26. minúte prišla pre hostí ďalšia nepríjemnosť, pretože po páde na pravú nohu opustil ihrisko na nosidlách so zraneným kolenom najlepší strelec klubu Jay Rodriguez. Anglický reprezentačný útočník možno príde o štart na majstrovstvách sve­ta.

Ďalšia penaltová situácia krátko po polhodine hry znamenala vyrovnanie. Faul Pabla Zabaletu v šestnástke potrestal Rickie Lambert. Hosťujúci útočník v drese Southamptonu skóroval z penalty už po 31-krát, nemýlil sa ani raz. „Saints“ sa zároveň stali prvým tímom od októbra 2011, ktorý na Etihad Stadium premenil pokutový kop.

Lenže v nadstavení prvého polčasu domáci strelili počas troch minút zásluhou Samira Nasriho a Edina Džeka dva góly a poistku pridal v závere striedajúci Stevan Jovetič, ktorý bol v tom čase na ihrisku necelé tri minúty.

Manchester United v lige zvíťazil druhýkrát za sebou a štyrmi gólmi sa pozitívne naladil na odvetu štvrťfinále Ligy majstrov na pôde Bayernu Mníchov. Dvoma gólmi sa o to postarala januárová posila z Chelsea Juan Mata. Španielsky stredopoliar sa v drese svojho nového klubu nemohol deväť zápasov presadiť, v posledných dvoch však trafil už trikrát. V druhom zápase po sebe skóroval aj Javier Hernández, posledný gól pridal v nadstavenom čase Adnan Januzaj. Newcastle v lige prehral tretíkrát v rade.

Futbalisti West Bromwichu zvíťazili na ihrisku Norwichu 1:0, jediný gól zariadil v prvom polčase francúzsky stredopoliar Morgan Amalfitano.

Výsledky 33. kola:

Manchester City – FC Southampton 4:1 (3:1)
Góly: 3. Y. Touré (z pok. kopu), 45.+ Nasri, 45.+ Džeko, 81. Jovetič – 37. R. Lambert (z pok. kopu)

Aston Villa – FC Fulham 1:2 (0:0)
Góly: 70. Holt – 61. Richardson, 86. Rodallega

Cardiff City – Crystal Palace 0:3 (0:1)
Góly: 31. a 88. Puncheon, 71. Ledley

Hull City – Swansea City 1:0 (1:0)
Gól: 39. G. Boyd

Newcastle United – Manchester United 0:4 (0:1)
Góly: 39. a 50. Mata, 64. J. Hernández, 90.+ Januzaj

Norwich City – West Bromwich Albion 0:1 (0:1)