Stará dáma pustila gól, ale vyhrala

Futbalisti Juventusu v talianskej lige prišli o osemzápasovú sériu nepriestrelnosti, na ihrisku Atalanty Bergamo ale zvíťazili jasne 4:1 a uhájili si tak päťbodový náskok na čele tabuľky. Druhý AS Rím vyhral doma 4:0 nad Cataniou.

22.12.2013 17:52
Carlos Tevéz Foto: ,
Carlos Tevéz.

Juventus predchádzajúcich osem duelov vyhral s čistým kontom, v nedeľu ale Gianluigiho Buffona po štvrťhodine prestrelil so 160 centimetrami najmenší hráč talianskej ligy Maximiliano Moralez. Argentínsky stredopoliar Atalanty vyrovnal na 1:1, „Starú dámu“ predtým poslal do vedenia v šiestej minúte jeho krajan Carlos Tévez.

Zverencom trénera Antonia Conteho v Bergame vyšiel aj úvod druhého polčasu, hneď v prvej minúte rozhodol zápase po prihrávke Fernanda Llorenteho stredopoliar Paul Pogba. Na pohodlné víťazstvo 4:1 potom výsledok upravili v závere Llorente a Arturo Vidal.

AS dostal proti Catanii do vedenia stopér Mehdi Benatia, ktorý dal gól zblízka po rohovom kope. Po prestávke poistili vedenie rímskeho celku Mattia Destro a ďalším gólom Benatia, ktorý po prvýkrát v Taliansku strelil viac ako gól v jednom zápase. Desať minút pred koncom spečatil výsledok Gervinho.

Debakel 1:4 na ihrisku nováčika Hellas Verona utrpelo Lazio, Fiorentina vďaka gólu v závere najlepšieho strelca ligy Giuseppeho Rossiho vyhrala 1:0 na ihrisku Sassuola. Rossi má na konte 14 gólov, druhý Tévez z Juventusu o tri menej.

Bologna po šiestich zápasoch vyhrala, keď zdolala 1:0 FC Janov. Podľa špekulácií talianskych médií ale aj tak príde v krátkej zimnej prestávke o miesto kouč Stefano Piolo, ktorému počas duelu vyjadrili podporu fanúšikovia, ale aj hráči tým, že okolo neho pred výkopom vytvorili kruh.

Bologna – FC Janov 1:0 (0:0)
Gól: 57. Diamanti
Marek Čech (Bologna) sedel na lavičke náhradníkov, Juraj Kucka (FC Janov) nehral pre zranenie.

AS Rím – Catania 4:0 (1:0)
Góly: 18. a 59. Benatia, 55. Destro, 80. Gervinho
Norbert Gyömbér (Catania) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Atalanta Bergamo – Juventus Turín 1:4 (1:1)
Góly: 15. Moralez – 6. C. Tévez, 46. Pogba, 75. Llorente, 79. Vidal

Sampdoria Janov – Parma 1:1 (1:0)
Góly: 44. Eder – 64. Lucarelli
Pavol Bajza (Parma) sedel na lavičke náhradníkov.