Costa vystrieľal Atléticu prvé miesto, Barcelona odpovie v nedeľu

Atlético Madrid zdolalo v španielskej futbalovej lige Levante 3:2 a vedie tabuľku o tri body pred Barcelonou, ktorá má nedeľňajší duel s Getafe k dobru.

21.12.2013 22:44
Diego Costa Foto: ,
Diego Costa a jeho radosť po góle.

Dvoma gólmi pomohol k výhre najlepší strelec súťaže Diego Costa.

Atlético prekvapivo prehrávalo už od prvej minúty, keď otvoril skóre rakúsky stredopoliar Andreas Ivanschitz. Po polhodine hry domáci vyrovnali po presnej hlavičke do horného rohu Diega Godina. Pre uruguajského obrancu to bol premiérový gól v ročníku.

Krátko po zmene strán sa prvýkrát presadil Costa, Levante ale aj tentoraz našlo odpoveď, keď sa tiež prvýkrát presadil striedajúci Pedro Rios, ktorý už v prvej polovici nahradil na ihrisku úvodného strelca zápasu Ivanschitza.

Zápas rozhodla 77. minúta a premenená penalta po faule Rubena Garcíu na Juanfrana. Zo značky pokutového kopu pridal svoj devätnásty gól Costa a na čele tabuľky strelcov sa odpútal od druhého Cristiana Ronalda z Realu Madrid na rozdiel dvoch gólov.

Atlético Madrid – Levante 3:2 (1:1)
Góly: 47. a 77. Diego Costa (druhý z pok. kopu), 30. Godín – 1. Ivanschitz, 57. Rios, ČK: 90.+ Juanfran (Levante)

Villarreal – Sevilla 1:2 (0:1)
Góly: 88. Perbet (z pok. kopu) – 24. Cala, 71. Bacca, ČK: 87. Cala (Sevilla)

Betis Sevilla – Almería 0:1 (0:1)
Gól: 4. Azeez