Juventus si hladko poradil s Neapolom, Kucka si zopakoval gólové salto

V šlágri 12. kola talianskej Serie A sa nedarilo Marekovi Hamšíkovi, ktorého Neapol prehral na ihrisku Juventusu Turín 0:3. "Stará dáma" tak vystriedala "partenopei" na druhom mieste tabuľky, kde má na vedúci AS Rím len jednobodové manko.

10.11.2013 14:39 , aktualizované: 23:10
Nahnevaný Marek Hamšík z Neapola v zápase proti... Foto: Reuters, STEFANO RELLANDINI
Marek Hamšík Nahnevaný Marek Hamšík z Neapola v zápase proti Juventusu.

V šlágri 12. kola talianskej Serie A sa nedarilo Marekovi Hamšíkovi, ktorého Neapol prehral na ihrisku Juventusu Turín 0:3. „Stará dáma“ tak vystriedala „partenopei“ na druhom mieste tabuľky, kde má na vedúci AS Rím len jednobodové manko.

Juventus sa dostal do vedenia už v druhej minúte, keď sa k odrazenej lopte dostal Fernando Llorente a nedal šancu gólmanovi Pepemu Reinovi. Vôbec prvýkrát v histórii talianskej ligy dal španielsky hráč gól španielskemu brankárovi.

Zostrih zápasu Juventus - Neapol

Druhý presná zásah pridal štvrť hodiny pred koncom z priameho kopu Andrea Pirlo a šesť minút nato uzavrel skóre francúzsky stredopoliar Paul Pogba. Obrana Juventusu neinkasovala štvrtýkrát v rade, hosťom nepomohlo ani vylúčenie Angela Ogbonna po druhej žltej karte.

Vedúci tím AS Rím druhýkrát za sebou stratil v lige body, na domácom ihrisku len remizoval 1:1 s nováčikom zo Sassuola. Jedinému nezdolanému tímu súťaže vzal výhru v štvrtej minúte nadstaveného času najlepší strelec hostí Domenico Berardi.

Domáci favorit viedol od 19. minúty, obranca Alessandro Longhi skóroval do vlastnej siete. Tím z hlavného mesta smeroval k jedenástej výhre v sezóne a k náprave predchádzajúcej straty z ihriska FC Turín (1:1), lenže v nadstavenom čase pred jeho bránkou vznikla neprehľadná situácia, v ktorej sa po šiestykrát v sezóne presadil Berardi.

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka strelil gól, ktorým pečatil víťazstvo FC Janov nad Hellasom Verona 2:0. Kucka sa presadil hlavou v 35. min prvého polčasu. Ešte predtým strelil úvodný gól zápasu jeho spoluhráč Daniele Portanova. Kucka napokon nevydržal na trávniku do konca zápasu. V 71. min ho vystriedal Francesco Lodi. Futbalisti Janova v neúplnej tabuľke Serie A poskočili z ôsmeho na siedme miesto.

Góly duelu FC Janov - Verona

Kucka je v poslednom čase pri streleckej chuti. Dvadsaťšesťročný defenzívny stredopoliar sa podieľal gólom aj pred týždňom na víťazstve Janova v Ríme proti Laziu (2:0). Za streleckú potenciu v Kuckovom prípade môže aj nová taktika trénera FC Janov Giana Piera Gasperiniho, ten dal slovenskému defenzívnemu záložníkovi ofenzívnejšie úlohy a v dueli proti Verone ho postavil na pozíciu podhrotového stredopoliara či krídelníka.

„Nečakal som, že v novej role mi to takto pôjde. Je to pre mňa niečo nové a chvíľu mi na ihrisku trvalo, kým som si zvykol. Postupne sa mi to však zapáčilo a verím, že sa budem stále zlepšovať, ak dostanem opäť príležitosť na tomto poste. Dúfam, že to bude stále lepšie a lepšie,“ povedal pre Sky Sports Juraj Kucka, ktorý sa nevyhol ani prirovnaniu k Marekovi Hamšíkovi.

Juraj Kucka oslavuje saltom gól proti Verone. Foto: SITA/AP, Tano Pecoraro
Juraj Kucka, radosť, Juraj Kucka oslavuje saltom gól proti Verone.

Ofenzívny stredopoliar je jedným z lídrov SSC Neapol a je nesmierne obľúbený u talianskych médii i fanúšikov na Apeninskom polostrove. V aktuálnej ligovej sezóne dal Hamšík už šesť gólov a patrí k najlepšie hodnotením futbalistom v Serie A. „Neporovnávajte ma s Marekom, sme úplne iní hráči,“ reagoval Kucka, ktorý figuruje v nominácii reprezentačného trénera Jána Kozáka na nadchádzajúci prípravný súboj proti Poľsku (hrá sa v piatok 15. novembra vo Vroclave o 20.45 h).

AC Miláno len remizovalo na ihrisku Chieva 0:0 a po dvanástich zápasoch má iba 13 bodov. To je najhoršia bilancia milánskeho veľkoklubu od sezóny 1981/1982, v ktorej tím zostúpil do druhej ligy.