Modré dresy priniesli Realu šťastie, Ronaldo bol blízko k ďalšiemu hetriku

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v 12. kole španielskej ligy mestské derby na ihrisku posledného Vallecana 3:2. V tabuľke zostali na tretej priečke dva body za ďalším madridským Atléticom, ktoré má ale nedeľňajší duel s Bilbaom k dobru.

02.11.2013 22:14 , aktualizované: 03.11.2013 00:00
Cristiano Ronaldo, Gareth Bale Foto: ,
Hviezdy madridského Realu Cristiano Ronaldo a Gareth Bale sa tešia z gólu v netypických modrých dresoch.

Real, ktorý hral v netradičných modrých dresoch, poslal do vedenia už v tretej minúte strelou na vzdialenejšiu tyč kanonier Cristiano Ronaldo, po polhodine hry pridal druhý gól hlavou Karim Benzema. Portugalčan Ronaldo pridal po prestávke svoj trinásty gól v sezóne, ktorým sa dostal do čela tabuľky strelcov, ale potom namiesto zvýšenia skóre skóroval dvakrát outsider.

Obranca Realu Pepe najprv fauloval útočníka Jonathana Vieru, ktorý uspel zo značky pokutového kopu. Hneď pri nasledujúcom útoku sa opakovala podobná situácia: Marcelo zrazil Alberta Buena a z ďalšej penalty strelil kontaktný gól znovu Viera. Na vyrovnanie však už Rayu nezostali sily.

Zostrih zápasu Rayo Vallecano - Real Madrid

Zlepšenú formu potvrdil San Sebastián, keď doma rozdrvil Pamplonu 5:0. Poslednú priečku opustila Almería, ktorá vďaka gólu Rodriho zdolala Valladolid 1:0 a nadviazala na svoje predchádzajúce víťazstvo 2:1 vo Valencii, ktoré bolo vôbec prvé v sezóne.

Primera División – 12. kolo:

Rayo Vallecano – Real Madrid 2:3 (0:2)
Góly: 53. a 55. J. Viera (oba z pok. kopu) – 3. a 49. Cristiano Ronaldo, 31. Benzema

Almería – Valladolid 1:0 (1:0)
Gól: 39. R. Rios, ČK: 75. Ebert (Valladolid) po druhej ŽK

San Sebastián – Osasuna 5:0 (1:0)
Góly: 34. Ansotegi, 47. I. Martínez, 56. Griezmann, 81. G. Castro, 88. Seferovič, ČK: 50. Lotiés (Osasuna)

FC Sevilla – Celta Vigo 0:1 (0:0)
Gól: 47. Álex López