Atlético vďaka penaltám vyhralo v Granade a drží sa Barcelony

Futbalisti Atlética Madrid vyhrali v 11. kole španielskej ligy vďaka dvom gólom z penált 2:1 v Granade a udržali sa v kontakte s vedúcou Barcelonou.

31.10.2013 22:21
radosť, atlético madrid Foto: ,
Radosť futbalistov Atlética Madrid.

Na lídra tabuľky zverenci trénera Diega Simeoneho ďalej strácajú jeden bod, pred tretím Realom majú päťbodový náskok.

O góly Atlética sa z pokutových kopov postarali kanonieri Diego Costa a David Villa. Brazílsky rodák Costa, ktorý tento týždeň vzbudil vo svojej vlasti nevôľu tým, že sa rozhodol reprezentovať Španielsko, otvoril skóre v 38. minúte.

Strelil svoj ​​dvanásty gól v sezóne a odpútal sa na čele streleckej tabuľky od Cristana Ronalda z Realu, ktorý sa na neho v stredu dotiahol vďaka hetriku do siete Sevilly.

V 78. minúte pridal druhý gól madridského celku španielsky rekordér v počte reprezentačných gólov Villa tiež z penalty a presadil sa piatykrát od letného prestupu z Barcelony.

Záver zdramatizoval svojim vylúčením po druhej žltej karte v 89. minúte hosťujúci Felipe Luis, ale Granada už dokázala vďaka Ighalovej hlavičke len znížiť.

Výsledky 11. kola:

Granada – Atlético Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Ighalo – 38. Diego Costa, 78. David Villa (z 11 m), ČK: 89. Luis (Atlético) po 2. ŽK

Villarreal – Getafe 0:2 (0:1)
Góly: 5. Marica, 90.+ Sarabia, ČK: 39. Íniguez (Villarreal)