Real Madrid v siedmom nebi, dva góly strelil Bale

Fantastické predstavenie od začiatku do konca, presnejšie od úvodného výkopu až po záverečný zákrok brankára Pimparela. Taký bol zápas 11. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División medzi Realom Madrid a tímom FC Sevilla. Za domácich sa presadili jeho najväčšie útočné hviezdy – Cristiano Ronaldo, Karim Benzema i Gareth Bale a vybojovali na prvý pohľad pohodlné víťazstvo 7:3. Všetko však mohlo byť inak...

31.10.2013 00:53
Gareth Bale Foto: ,
Útočník Realu Madrid Gareth Bale oslavuje gól do siete FC Sevilla.

Diváci na štadióne Santiaga Bernabéa čakali na gól do 13. minúty. Jeho autorom bol najdrahší hráč letného prestupového obdobia Gareth Bale, ktorý po Benzemovej prihrávke poslal loptu ľavačkou nechytateľne do šibenice – 1:0.

Už o pár minút jasali fanúšikovia Realu znovu. Opäť sa presadil Bale, keď sa jeho strela z priameho kopu odrazila do protipohybu brankára Sevilly Pastosa Pimparela.

V 32. minúte zvyšovali hráči v bielom už na 3:0, nariadenú penaltu premenil Cristiano Ronaldo.

Zdalo sa, že hostia sú zrelí na uterák, no bol to mylný dojem. V 39. minúte si obranca Realu Sergio Ramos počínal nedovolene a rozhodca nariadil pokutový kop. Ivan Rakitič sa nemýlil a znížil na 1:3.

Zostrih zápasu Real Madrid - FC Sevilla

Už o dve minúty neskôr potiahli futbalisti Sevilly ďalší útok. Na konci peknej kombinácie bol Carlos Bacca a znížil na rozdiel jediného gólu.

Krátko po zmene strán mali hostia ďalšie dve sľubné šance, no brankár Diego Lopez, ktorý opäť dostal prednosť pred Ikerom Casillasom, svoj tím podržal. Hráči z hlavného mesta Španielska sa z tlaku vymanili najlepšie, ako moholi a postupne pridali ďalšie góly. Druhý gól si pripísal Karim Benzema, Ronaldo napokon zaznamenal hetrik.

Za hostí v druhej polovici presadil už len Rakitič, ktorý navyše nepremenil druhú penaltu. Vydarené stretnutie ukončil krásny zákrok hosťujúceho brankára po priamom kope Ramosa.

Real Madrid – FC Sevilla 7:3
Góly: 32., 60. a 71. Ronaldo (prvý z 11 m), 13. a 27. Bale, 52. a 80. Benzema – 38. a 63. Rakitič (prvý z 11 m), 40. Bacca.

1 Barcelona 11 10 1 0 33:7 31
2 Atlético Madrid 10 9 0 1 26:7 27
3 Real Madrid 11 8 1 2 27:14 25
4 Villarreal 10 6 2 2 19:10 20
5 Bilbao 10 6 1 3 16:13 19
6 Getafe 10 5 1 4 14:12 16
7 Levante 10 4 4 2 12:14 16
8 Espanyol 11 4 3 4 12:14 15