Inter prevalcoval Sassuolo, Neapol vyhral v Miláne

Futbalisti Interu Miláno rozstrieľali aj vďaka piatim gólom argentínskych hráčov v talianskej lige Sassuolo 7:0 a posunuli sa na prvé miesto tabuľky.

22.09.2013 14:50 , aktualizované: 22:50
Diego Milito Foto:
Diego Milito.

Najbližší prenasledovatelia Neapol a AS Rím však čakajú zápasy štvrtého kola až v priebehu popoludnia.

Inter proti víťazovi posledného ročníka Serie B poslal do vedenia v ôsmej minúte Rodrigo Palacio, do polčasu zvýšili Safir Taider a vlastným gólom Raffaele Pucino. Po prestávke ďalej úradovali Argentínčania v drese víťazov: na Palacia nadviazali ďalšími gólmi krajania Ricky Álvarez, Esteban Cambiasso a dvakrát Diego Milito.

Milánsky tím po neuspokojivom deviatom mieste z posledného ročníka vstúpil do toho nového výborne a zatiaľ stratil body len za remízu 1:1 s Juventusom. V dueli s obhajcom titulu tiež inkasoval zatiaľ jediný gól, v nedeľu sa postaral o najvyššiu výhru sezóny.

Sassuolo – Inter Miláno 0:7 (0:3)
Góly: 64. a 83. D. Milito, 7. R. Palacio, 23. Taider, 33. Pucino (vlastný), 53. Ricardo Gabriel Álvarez, 75. Cambiasso

AC Miláno – SSC Neapol 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Balotelli – 6. Britos, 54. Higuaín
Marek Hamšík (SSC Neapol) hral do 67. min

AS Rím – Lazio Rím 2:0 (0:0)
Góly: 63. Balzaretti, 90.+ A. Ljajič (z pok. kopu), ČK: 82. André Dias (Lazio)

Atalanta – Fiorentina 0:2 (0:1)
Góly: 41. Matías Fernández, 70. G. Rossi

Bologna – FC Turín 1:2 (1:2)
Góly: 29. Natali – 2. D'Ambrosio, 45. A. Cerci (z pok. kopu), ČK: 45.+ Natali (Bologna)
Marek Čech (Bologna) odohral celý duel.

Catania – Parma 0:0
Norbert Gyömbér (Catania) nefiguroval v zápise o stretnutí a Pavol Bajza (Parma) presedel celý duel na lavičke nárahradníkov.

Juventus Turín – Hellas Verona 2:1 (2:1)
Góly: 40. Tévez, 45.+ Llorente – 37. Cacciatore