Plzni pomohol k výhre Ďuriš, Slavia odvrátila hrozbu pokuty

Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali v 6. kole českej Gambrinus ligy v Uherskom Hradišti nad Slováckom 3:1 a vrátili sa na prvé miesto v tabuľke.

24.08.2013 22:40
plzen, futbal radost Foto: ,
Futbalisti Plzne.

Góly Plzne strelili v 41. minúte Jan Kovařík a po zmene strán pridali ďalšie góly Slovák Michal Ďuriš a Stanislav Tecl. Úspešným strelcom Slovácka bol Jiří Valenta, ktorý ukončil 406 minút dlhú plzenskou sériu bez inkasovaného gólu.

V druhom zápase zdolala Slavia Praha v Brne nováčika zo Znojma najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól strelil v 25. minute Štěpán Koreš. Zverenci Michala Petrouša víťazstvom čiastočne odčinili pondelkový domáci debakel 0:7 s Teplicami a odvrátili hrozbu polmiliónovej pokuty, ktorú by dostali od vedenia klubu v prípade sobotňajšieho neúspechu.

Výsledky 6. kola:

1. FC Slovácko – Viktoria Plzeň 1:3 (0:1)
Góly: 68. J. Valenta – 42. Kovařík, 61. M. ĎURIŠ, 70. Tecl
Tomáš Košút odohral celý zápas. Patrik Šimko (obaja Slovácko) nehral. Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie. Michal Ďuriš bol na ihrisku do 89. min, keď ho vystriedal Marek Bakoš. Ďuriš skóroval. Marián Čišovský (všetci Plzeň) nehral

1. SC Znojmo – SK Slavia Praha 0:1 (0:1)
Gól: 25. Koreš, ČK: 89. Reljič
Matúš Lacko hral od 63. min, Patrik Hrošovský (obaja Znojmo) nebol ani na lavičke náhradníkov. Milan Bortel, Martin Dobrotka a Matúš Čonka odohrali celé stretnutie. Dávid Škutka sa na ihrisko dostal v 64. min. Matej Rakovan nechytal, branár Kamil Čontogalský a Martin Juhar nefigurovali v zápise o stretnutí. Karol Kisel (všetci Slavia) nehral pre trest