Futbalisti Realu Madrid pôjdu do sledovaného El Clásika proti Barcelone so štvorbodovým náskokom. Obaja rivali v sobotňajšom programe španielskej ligy zvíťazili.

14.04.2012 22:17 , aktualizované: 15.04.2012 00:09
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo a jeho oslava gólu.
debata (2)

Real doma zdolal Gijón 3:1 aj vďaka gólu Cristiana Ronalda, ktorý 41. ligovým zásahom v sezóne prekonal svoj ​​vlastný strelecký rekord z minulého ročníka. V tabuľke strelcov ho však onedlho dobehol Lionel Messi, ktorý dvoma gólmi rozhodol o výhre obhajcu titulu 2:1 na pôde Levante.

Zverenci trénera Josého Mourinha nezačali na štadióne Santiaga Bernabeua dobre. Po polhodine zahral v pokutovom území rukou obranca Sergio Ramos a penaltu premenil Miguel de las Cuevas. Hráči Gijónu sa však z vedenia radovali len sedem minút, po Ramosovom dlhom centre vyrovnal zblízka hlavou Argentínčan Gonzalo Higuaín.Aj Barcelona prehrávala gólom z penalty za ruku brániaceho hráča. Prehrešok Sergia Busquetsa potrestal v 23. minúte stredopoliar Levante José Barker. Hostia sa v ďalšom priebehu prvého polčasu trápili, ale po prestávke sa nadýchli k veľkému náporu. V 64. minúte Messi najprv vyrovnal tvrdou strelou k žrdi a o osem minút hviezdny Argentínčan precízne premenil pokutový kop po spornom zákroku na Isaaka Cuenku.

Hostia odolávali náporu „Bieleho baletu“ až do 74. minúty, kým sa ďalšiou hlavičkou presadila portugalská hviezda Cristiano Ronaldo. Päť minút nato bol po druhej žltej karte vylúčený obranca Roberto Canelli a početnú výhodu zužitkoval v 82. minúte krížnou strelou striedajúci Francúz Karim Benzema.

Katalánsky veľkoklub tak na ihrisku Levante dosiahol jedenáste ligové víťazstvo za sebou a zvládol generálku na úvodné stredajšie semifinále Ligy majstrov proti Chelsea.

Výsledky 34. kola:

Real Madrid – Sporting Gijón 3:1 (1:1)
Góly: 37. Higuaín, 74. Cristiano Ronaldo, 82. Benzema – 30. De Las Cuevas (z pok. kopu)

Levante – FC Barcelona 1:2 (1:0)
Góly: 23. Barkero (z pok. kopu) – 64. a 72. Messi (druhý z pok. kopu)