Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Mintál sa raz vráti do Norimbergu

Slovenský Futbalista roka 2004 a 2005 Marek Mintál pôsobí od tejto sezóny v druholigovom nemeckom klube Hansa Rostock, ale norimberskú kapitolu neuzavrel definitívne.

16.07.2011 19:45
Rostock Mintál Foto:
Marek Mintál.
debata

„Raz sa tam vrátim,“ predznamenal pre Nürnberger Nachrichten 33-ročný ofenzívny stredopoliar Mintál a dodal: „Norimberg je klubom, ktorý vždy musí hrať v najvyššej súťaži. Ak si chlapci naďalej budú počínať tak, ako v ostatnom súťažnom ročníku, na tomto tvrdení sa nič nezmení. Želám im veľa šťastia.“

Kráľ strelcov I. bundesligy 2004/2005 Mintál sa dohodol s Rostockom na dvojročnej spolupráci po tom, ako mu vedenie 1. FCN navrhovalo presun do štruktúr klubu, ale už ho príliš netúžilo vidieť na trávniku. „Chcem pomôcť Rostocku. Momentálne sa zameriavam len na tento cieľ,“ skonštatoval bývalý hráč MŠK Žilina, ktorý pôsobil v Norimbergu osem rokov.

Populárny „Fantóm“ absolvoval celé záverečné prípravné stretnutie Hansy proti dánskemu Bröndby IF (2:1) a vypracoval jeden z gólov víťazov. „Znova hrať kompletných deväťdesiat minút je krásny pocit,“ podotkol Mintál, ktorý na jar niečo také zažil len vo dvoch ligových zápasoch „Bavorov“.

Rostock vstúpi do II. bundesligy 2011/2012 v nedeľu 17. júla o 15.30 h pred vlastnými fanúšikmi proti Paderbornu.

debata chyba