Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Trpký záver roka pre slovenských sokolíkov. Na českých futbalistov nenašli recept ani tentokrát

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali s rovesníkmi z Česka 1:2 v prípravnom zápase v Hradci Králové. Jediný gól slovenského tímu strelil v 22. minúte stredopoliar Artur Gajdoš, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1.

20.11.2023 20:41 , aktualizované: 21:23
823294745 Foto:
Dominik Javorček zo Slovenska v obkľúčení Čechov.

Tréner Jaroslav Kentoš dal v zápase príležitosť až dvadsiatke hráčov, celý duel odohrali iba obrancovia Samuel Bagín a Sebastian Kóša.

Pre slovenský tím to bol záverečný prípravný zápas v novembrovom asociačnom termíne, v ktorom pred štyrmi dňami v Nitre remizovali s Chorvátskom 2:2.

prípravný zápas hráčov do 21 rokov:
Česko – SLOVENSKO 2:1 (1:1)
Góly: 13. Alijagič, 60. Kabongo – 22. Gajdoš. Rozhodovali: Musial – Cieply, Gajda (všetci Poľ.), ŽK: Sejk, Vydra – Shudeiwa, Griger, Bagin
Česko: Vágner (46. Kinský) – Koželuh, Endl (64. Kadlec), Prebsl, Suchomel – Icha (64. Kristan), Vydra – Černák (46. Kabongo), Sejk, Višinský (77. Tkáč) – Alijagič
Slovensko: Belko (46. Frühwald) – Gomola (46. Jambor), Bagín, Kóša, Selecký (61. Javorček) – Nebyla (73. Rigo) – Gajdoš (76. Leitner), Shudeiwa (46. Šikula) – Tučný (61. Veselovský), Čerepkai (61. Griger), Kaprálik (73. Gaži)

Lepší vstup do zápasu mali domáci reprezentanti, ktorí išli do vedenia v 13. minúte. Z rohového kopu odcentroval Višinský, lopta sa dostala na vzdialenú žrď, na ktorej nepokrytý Alijagič otvoril skóre – 1:0.

czsk Čítajte viac Zápas slovenských mladíkov s Čechmi sme sledovali ONLINE

Ten istý hráč bol blízko ku gólu aj v 18. minúte, brankár Belko tentoraz zmaril jeho šancu. O štyri minúty sa slovenský tím dočkal vyrovnania. Po tom, čo Tučný vyhral osobný súboj v strede ihriska, sa k odrazenej lopte dostal

Gajdoš a únik zakončil strelou do horného rohu Vágnerovej bránky – 1:1. Tučný aj Gajdoš mali v závere prvého polčasu sľubné príležitosti skórovať, ale nepodarilo sa im to.

V druhom dejstve siahli obaja tréneri k početným striedaniam a plnú minutáž si zo slovenského mužstva napokon pripísali iba obrancovia Bagin a Kóša.

Bosna - Slovensko Čítajte viac Ďalší víťazný obrat. Slováci ukončili úspešnú kvalifikáciu triumfom v Bosne

Česi dosiahli víťazný gól v 60. minúte, v ktorej sa po Vydrovej prihrávke Kabonga vyhol ofsajdu a po úniku prekonal Frühwalda – 2:1. Domáci mohli onedlho pridať aj tretí gól, ale Sejk strelou zvnútra šestnástky minul bránku.

V záverečnej snahe slovenského tímu vznikla nádejná situácia po tom, čo Gaži vrátil v sklze loptu pred bránku, no tam nenašiel spoluhráča.

hlas (zdroj: futbalsfz.sk):
Jaroslav Kentoš, tréner SR: „V prvom rade som rád, že sme dali šancu všetkým hráčom z kádra. Náš zámer bol vidieť ich v takejto náročnej konfrontácii. Po väčšiu časť zápasu bolo české mužstvo aktívnejšie. Mali sme problém s jeho fyzickou hrou a pohybom. Ťahali sme za kratší koniec. Po prestriedaní a zmene rozostavenia sme získali prevahu, žiaľ, už sa nám nepodarilo vyrovnať.“

Viac na túto tému: #Česko #futbal #reprezentácia #Slovensko 21