Dúbravka zaspával sklamaný. Podrobne opísal moment, keď doňho vrazil Ronaldo aj to, čo nasledovalo

V zápase proti Portugalsku bol oporou. V druhom polčase doňho Cristiano Ronaldo vrazil nevyberaným spôsobom, no Martin Dúbravka mu to o päť minút odplatil. Vychytal ho v sľubnej príležitosti. Jeden gól však predsa len inkasoval a Slováci podľahli favoritovi 0:1.

09.09.2023 06:00
Ronaldo stret 1 Foto: ,
Tvrdý stret Cristiana Ronalda s Martinom Dúbravkom.
debata (8)

Vaše pocity pár minút po zápase?

Je to obrovská škoda, dostali sme gól pred koncom polčasu. Navyše v čase, keď sme mali viac z hry. Žiaľ, Portugalci ukázali individuálnu kvalitu, Bruno Fernandes to dobre trafil.

Využil maličkú „skulinku“. Nezľakli sme sa ich. Bolí to. Nemyslím si, že súper si vypracoval extrémne množstvo príležitostí.

Jednu ste zmarili aj Cristianovi Ronaldovi. Zdalo sa, že až priveľmi poľahky…

Tak to určite nie. Bol celkom blízko, snažil som sa mu zmenšiť strelecký uhol. Som rád, že som chalanom v tej chvíli pomohol.

Radšej by som však vyzdvihol kolektívny duch tohto mužstva, lebo ukázalo dobrý výkon. A tiež ďalším súperom, že s nami musia počítať. Takto musíme zahrať aj v pondelok proti Lichtenštajnsku.

Video

Aké to bolo čeliť bývalým spoluhráčom z Manchestru?

Zaujímavé. Ešte v kabíne United, keď nás žreb zviedol do jednej skupiny, sme sa podpichovali.

Napríklad s Fernandesom a zrovna on strelil gól. Je to šport, taký hráč ako on dokáže využiť aj ten najmenší priestor. Škoda, že práve vo chvíli, keď sme mali navrch.

V druhom polčase do vás Ronaldo nepríjemne vrazil. Kde presne vás trafil?

Do ramena, do krku, do hrude, len som zavrel oči a modlil sa, aby ma netrafil aj do tváre. Keď som videl, ako idú proti mne jeho štuple, radšej som sa ani nepozeral.

To sú situácie, keď brankár zavrie oči sa snaží sa strelu len zablokovať a on ako útočník musí ísť po takejto lopte. Nič mu nevyčítam, je to šport, je to futbal, takéto situácie k tomu patria.

Video

Čo vám následne povedal?

Samozrejme, uvedomil si, že ma trafil. Opýtal sa ma, či som v poriadku. Beriem to športovo.

Ak by to spravil niekto iný, viac by ste sa hnevali?

Nie. Snažím sa v týchto situáciách mať čistú hlavu. Je to kontaktný šport. Dnes, keď máme k dispozícii VAR, nemá zmysel do toho vstupovať.

Ocenili po zápase výkon Slovákov?

Myslím si, že áno. Napokon, posledných pätnásť minút bolo jasné, že hrajú už iba na brejky. My sme sa snažili držať loptu a oni bránili. Opakujem, škoda, že sme neboli v súperovej šestnástke priamočiarejší. Kvalifikácia je však rozbehnutá dobre, musia s nami zrátať.

Video

Atmosféra na Tehelnom poli sa vám akiste páčila…

Ale povedzme si pravdu, vieme kvôli komu ľudia prišli. Teší ma však, že cez zápas sme si publikum získali. Hnalo nás a podporovalo.

Aj ja som Ronaldov fanúšik, aj ja by som sa prišiel pozrieť na neho, ale je skvelé, že fanúšikovia si uvedomili, že sme jeden národ a hnali nás.

Verím, že prídu aj v pondelok na zápas proti Lichtenštajnsku. Predovšetkým nič nesmieme podceniť, vonku sme to nemali ľahké, stálo nás to tam veľa energie.

Zdá sa, že hlavným súperom Slovákov o druhé miesto bude Luxembursko. Prekvapuje vás to?

Som rád, že ste to spomenuli. Na začiatku kvalifikácie každý vravel, že s Luxemburčanmi a Lichtenštajnskom netreba počítať.

Pred zápasom proti Luxembursku som vyhlásil, že nie sme favoriti a za to ste ma mnohí skritizovali, čo chápem, ale ukazuje sa, že majú dobré mužstvo. My si však musíme veriť.

SR Bratislava šport futbal kval. ME J Slovensko Portugalsko BAX Čítajte viac Calzona: Klobúk dole pred Lobotkom, správa o smrti jeho otca zasiahla aj mňa. Prehrali sme, ale potlesk slovenských divákov je pre mňa výhra

S čím budete zaspávať? Bude v hlave hrdosť alebo sklamanie?

Ja osobne so sklamaním. Vieme však, že aj proti favoritovi sa dá hrať. Ukázali sme kvalitný a kolektívny výkon, perfektne sme sa pripravili, čiže bude tam aj štipka hrdosti.

Keď sa pozriete na súpisku Portugalska, sú tam mená z veľkých klubov, klobúk dolu pred našimi chlapcami. Každý jeden odviedol na svojom poste maximum.

Reakcie Cristiana Ronalda v bratislavskom dueli Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Cristiano Ronaldo privádza svoj tím na trávnik...