Boli sme jasne lepší ako Slováci, dokonca aj s desiatimi hráčmi

Súperovi športovo pogratuloval k postupu na majstrovstvá sveta 2023. Pochválil Slovensko za organizáciu turnaja. A aj skritizoval hlavného arbitra.

28.06.2022 21:15
SR Trnava futbal ME U19 do 19 o 5. miesto TTX Foto: ,
Na snímke vpravo hráč Rakúska Benjamin Kanuric a hráč Slovenska Dominik Hollý. Po červenej karte Rakúšania znervózneli a hra sa mierne vyrovnala.
debata (8)

Po záverečnom hvizde mal tréner Rakúska Martin Scherb dlhú debatu s hlavným arbitrom Verboomenom z Holandska.

Za utorňajšiu prehru 0:1 so Slovenskom na ME do 19 rokov mohol podľa neho aj on.

"Boli sme jasne lepší ako Slováci, dokonca aj s desiatimi hráčmi. Mali jednu dobrú šancu a dali krásny gól.

Mali sme duel rozhodnúť zápas v prvom polčase, nepremenili sme naše príležitosti.

Strelec jediného gólu Samuel Kopásek zhodnotil duel proti Rakúsku

A musíme sa porozprávať aj o rozhodcovi. V takomto súboji sú emócie normálne. Príliš skoro ťahal žlté karty, nemal rovnaký meter pre obe mužstvá. Červená karta všetko zmenila," pripomenul vylúčenie z konca prvého polčasu.

Aj napriek ťažkým chvíľam súpera pochválil a zaželal mu všetko dobré na budúcoročnom šampionáte v Indonézii.

"Slovensku gratulujem a želám veľa šťastia na majstrovstvách sve­ta.

Pripravilo skvelý turnaj, bol zorganizovaný na top úrovni. Skvelá kulisa, krásne štadióny. Naše národne tímy do 19 rokov na takých nehrávajú," doplnil Scherb.

Triumf nad Rakúskom a postup na MS v obrazoch Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky