Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kiežby takto hralo áčko. Tím do 21 rokov predviedol dokonalý obrat

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zdolala rumunských rovesníkov 4:3 vďaka gólom Adama Tučného, Matúša Vojtka z jedenástky, Mária Kelemena a Adriána Kaprálika.

07.06.2022 19:55
Jeden zo strelcov gólu do siete Rumunska Adrián... Foto: ,
Jeden zo strelcov gólu do siete Rumunska Adrián Kaprálik.

Mladí Slováci prehrávali po 46. minútach už 1:3, no v závere sa im podaril obrat. Na zverencov Jaroslava Kentoša čaká v budúcej sezóne baráž ME 2023, do ktorej postúpili z druhej pozície v kvalifikačnej C-skupine.

Zabojujú proti niektorému z ďalších mužstiev na druhých priečkach, žreb sa uskutoční v utorok 21. júna o 12.30 h vo švajčiarskom Nyone. Rumunsko má ako jeden z dvoch spoluorganizátorov (spoločne s Gruzínskom) účasť na budúcoročnom finálovom turnaji zaručenú.

prípravné stretnutie futbalistov do 21 rokov:
NTC Senec
Slovensko – Rumunsko 4:3 (1:2)
Góly: 17. Tučný, 54. Vojtko (z 11 m), 80. Kelemen, 83. Kaprálik – 24. a 46. Markovič, 33. Corbu. Rozhodoval: Orel, 375 divákov
Slovensko: Ludha (46. Belko) – Suľa (58. Kováčik), Malý (66. Nemčík), Bakaľa (57. Obert), Vojtko (58. Mesík) – Lichý (46. Rigo), Kmeť (57. Myslovič), Lavrinčík – Tučný (79. Kaprálik), Goljan (66. Ďatko) – Iľko (57. Kelemen)
Rumunsko: Popa (46. Gyenge, 90. Balbarau) – Telcean (90. Tirlea), Dragusin, Farcas (90. Birzu), Dumitrescu – Dican (63. Isac), Grameni (90. Petrila) – Corbu (63. Birligea), Miculescu (73. Cimpanu), Lixandru (73. Marginean) – Markovič (63. Stoica)

Domáci otvorili skóre v 17. minúte, keď Malý našiel Tučného, ten si prehodil loptu na ľavačku a tvrdou strelou prepálil hosťujúceho brankára Popu.

Hostia však rýchlo otočili vývoj vo svoj prospech, v krátkom časovom slede sa presadili Markovič a Corbu. Tesne po zmene strán pridal Markovič strelou pod brvno svoj druhý zásah v zápase a Rumuni viedli už o dva góly. Slováci dokázali znížiť, Vojtko v 54. minúte bezpečne premenil jedenástku po tom, ako Farcas zahral v šestnástke rukou.

Štefan Tarkovič, Vladimír Weiss Čítajte viac Weiss či zahraničný tréner. Kto by mal nahradiť Tarkoviča?

Domáci sa naďalej snažili o zvrat a tlak vystupňovali po vyše hodine hry. Rigovi ešte zmarili šancu blokujúci obrancovia, ale v 80. minúte vyrovnal Kelemen pätičkou po prihrávke Kováčika.

Už o tri minúty neskôr sa Slovensko vrátilo do vedenia, o víťazstve rozhodol Kaprálik, ktorý preloboval náhradného rumunského brankára Gyengeho.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #futbal #reprezentácia do 21 rokov