Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Treba sa zdravo nahnevať a dobehnúť uniknuté body niekde inde

Futbalisti Slovenska majú za sebou rozpačitý vstup do kvalifikácie majstrovstiev sveta 2022. Na Cypre iba remizovali 0:0 a namiesto troch bodov získali do tabuľky H-skupiny iba jeden.

25.03.2021 09:27
debata
Albert Rusnák a Minas Antoniou. Foto: TASR/AP, Petros Karadjias
Albert Rusnák, Minas Antoniou Albert Rusnák a Minas Antoniou.

Z historického hľadiska ide o druhý najhorší začiatok kvalifikačného cyklu o postup na majstrovstvá sveta. Slováci začali siedmu kvalifikáciu o účasť na MS a len tretíkrát sa stalo, že na úvod nezískali všetky body.

Hneď v prvej kvalifikácii o postup na MS v ére samostatnosti prehrali slovenskí futbalisti v roku 1996 na Kanárskych ostrovoch so Španielmi 1:4 a o štyri roky neskôr doma v Bratislave na začiatku kvalifikačnej púte o MS 2002 remizovali so Švédskom 0:0.

V oboch prípadoch však stratili body so súpermi, ktorí boli favorizovaní a v rebríčku krajín podľa FIFA figurovali vyššie ako Slováci. Aktuálne na Cypre zakopli proti tímu, ktorému patrí vo svetovom renkingu stá priečka, pričom zverenci Štefana Tarkoviča sú momentálne na 34. mieste.

V Nikózii Slováci síce mali 60-percentná držanie, ale ich „medzišestnástkový“ futbal sa odrazil iba do troch striel na bránku a celkovo siedmich pokusov, pričom domáci ich mali jedenásť a z toho štyri na bránku.

„Tréneri nás pripravovali na to, že Cyperčania budú vzadu veľmi kompaktní. Súper bol dobre organizovaný a vychádzal z veľmi dobrého defenzívneho bloku, ktorý sme nevedeli roztrhať. Šancí bolo málo, škoda, že to nepadlo z tých dvoch-troch, ktoré sme si vypracovali,“ uviedol Peter Pekarík podľa RTVS.

Skúsený 34-ročný obranca nastúpil už na svoj 98. zápas v najcennejšom drese, ale stovky sa v najbližšom čase nedočká. Jeho nemecký zamestnávateľ Hertha Berlín ho uvoľnil len na prvý z troch súbojov úvodného kvalifikačného bloku o postup do Kataru 2022. O to viac chcel Pekarík v utorok v Nikózii uspieť.

"K mužstvu som sa pripojil len deň pred zápasom a nebola to ideálna príprava. Na druhej strane, taká je doba, situácia sa mení zo dňa na deň a treba rýchlo reagovať. Nejaký extrém to teda nebol.

Do ďalších dvoch zápasov ‚chalanom‘ chcem popriať, aby ich čo najlepšie zvládli. Každé zaváhanie v tejto kvalifikácie môže veľmi bolieť. Verím, že domáce zápasy zvládneme a naštartujeme pozitívnu výsledkovú sériu," doplnil Pekarík.

Kvalifikačný zápas Cyprus - Slovensko Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Albert Rusnák a Minas Antoniou.

Na slovenskú reprezentáciu už v sobotu 27. marca čaká domáci duel proti výberu Malty, hrať sa bude v Trnave. O ďalšie tri dni neskôr na rovnakom mieste Slovensko vyzve jedného z favoritov H-skupiny – tím Ruska.

"Pevne verím, že strata bodov na Cypre našich hráčov neovplyvní, ale naopak, že ich to zdravo ‚naserie‘. Verím, že to bude v najbližších dvoch zápasoch inak vyzerať na ihrisku. Nezostáva nám iné, len dobehnúť uniknuté body niekde inde.

Verím, že v našom prípade bude platiť – zlý začiatok, dobrý koniec," uviedol v štúdiu RTVS niekdajší skvelý útočník Róbert Vittek, strelec 23 reprezentač­ných gólov.


Ohodnoťte Slovákov po zápase na Cypre

Hlasovalo 1259 ľudí.

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka

Priemerný výsledok: 8,71 b.

Milan Škriniar

Milan Škriniar

Priemerný výsledok: 5,37 b.

Dávid Hancko, tablo

Dávid Hancko

Priemerný výsledok: 4,21 b.

Peter Pekarík

Peter Pekarík

Priemerný výsledok: 3,85 b.

Ján Greguš

Ján Greguš

Priemerný výsledok: 3,48 b.

Juraj Kucka

Juraj Kucka

Priemerný výsledok: 3,30 b.

Patrik Hrošovský

Patrik Hrošovský

Priemerný výsledok: 3,21 b.

Michal Ďuriš

Michal Ďuriš

Priemerný výsledok: 3,07 b.

Tomáš Hubočan

Tomáš Hubočan

Priemerný výsledok: 2,94 b.

Ondrej Duda

Ondrej Duda

Priemerný výsledok: 2,69 b.

Matúš Bero

Matúš Bero

Priemerný výsledok: 2,54 b.

Róbert Boženík

Róbert Boženík

Priemerný výsledok: 2,41 b.

Albert Rusnák, tablo

Albert Rusnák

Priemerný výsledok: 2,06 b.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti #cyperskí futbalisti #kvalifikácia MS 2022 vo futbale