Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Krutá správa. Štetina ide na operáciu, možno má po sezóne

Slovenský futbalový obranca Lukáš Štetina si možno v tejto sezóne už nezahrá.

07.09.2020 12:53
Lukáš Štetina Foto:
Lukáš Štetina.
debata

Vyšetrenia po jeho zranení z piatkového duelu Ligy národov proti Česku (1:3) odhalili roztrhnutie predného skríženého väzu v kolene.

Odhadovaná pauza pri tomto druhu zranenia je šesť až deväť mesiacov, v niektorých prípadoch ešte dlhšie.

Dvadsaťdeväťročný Štetina bude chýbať Sparte Praha i slovenskej reprezentácii dlhý čas, čaká ho operácia s plastikou väzu.

V optimistickom prípade a ak bude liečba prebiehať bez komplikácií, by do mohol hry zasiahnuť v druhej polovici jarnej časti sezóny, informoval portál idnes.cz.

Zranenie mu nechtiac spôsobil klubový spoluhráč a kapitán českej reprezentácie Bořek Dočkal ešte v prvom polčase, keď Štetina odkopával loptu a po Dočkalovom dostúpení si podvrtol koleno.

„Mám strašne zlý pocit. Som nešťastný z toho, čo sa stalo. Je mi to veľmi ľúto. Bola to nešťastná náhoda. Lukáš je chlap ako hora, podstupuje stovky oveľa tvrdších súbojov. Náš kontakt prišiel v zlý moment, keď odkopával a stál na stojnej nohe,“ uviedol Dočkal po zápase v Bratislave.

Sparte i reprezentácii chýbal na štarte novej sezóny aj ďalší slovenský obranca David Hancko. Po zranení kolena ešte nebol stopercentne pripravený zasiahnuť do hry.

debata chyba
Viac na túto tému: #Sparta Praha #Lukáš Štetina