Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Dráma aj na tribúnach. Počas derby zachránili život českého fanúšika

Rýchly zásah kompetentných ľudí zachránil v sobotu popoludní počas stretnutia európskej futbalovej Ligy národov Slovensko - Česko (1:2) na Štadióne Antona Malatinského v Trnave život 30-ročného českého fanúšika. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

13.10.2018 21:52
Českí fanúšikovia, Trnava Foto: ,
Sektor fanúšikov Česka počas zápasu v Trnave.
debata

Približne v 40. min zápasu v trnavskej City Arene dostal bezpečnostný manažér SFZ Peter France na štadióne hlásenie od usporiadateľskej služby, že v sektore 14 odpadol človek.

“Do pár sekúnd bola pri ňom SBS aj profesionálny tím záchrannej služby FALCK, ktorí na mieste zistili, že muž nedýcha a nemá pulz,“ vysvetlil France neobyčajnú situáciu. Záchranári pri oživovaní použili aj AED defibrilátor.

"Po krátkej chvíli sme dostali informáciu do velína, že muž začal dýchať.“ Následne ho previezli do nemocnice v Trnave.

Zápas Ligy národov Slovensko - Česko Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Choreografia slovenských fanúšikov pred zápasom...

“Asi pred dvoma rokmi sme mali podobný incident počas zápasu, jednému priaznivcovi prestal fungovať kardiostimulátor. Vtedy sme spolu s ľuďmi zo záchranky FALCK prepracovali všetky spoločné postupy, ako čo najrýchlejšie reagovať. V sobotu sme aj vďaka tomu zachránili život človeka,“ pochválil France fungujúcu organizáciu a doplnil:

"Vďaka patrí profesionálom z FALCK a usporiadateľskej službe v Trnave. Potvrdili, že bezpečnosť a zdravie fanúšikov sú pre nás zásadný cieľ pri zabezpečení futbalového zápasu.“

Bezpečnostný manažér SFZ ďalej uviedol, že spoločne s políciou zadržali päť českých priaznivcov, z nich jednu ženu, ktorí použili pyrotechniku v sektore hostí.

"Na políciu predviedli aj slovenského občana, ktorý zaplatil pokutu za porušovanie verejného poriadku, pretože bol pod vplyvom alkoholu agresívny. Chceme garantovať bezpečné a komfortné prostredie pre všetkých fanúšikov a návštevníkov našich futbalových podujatí,“ uzavrel Peter France.

debata chyba
Viac na túto tému: #Liga národov #slovenskí futbalisti #českí futbalisti