Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Dáni čelili útokom. Pochválili 1000 hráčov, ktorí odmietli nastúpiť v Trnave

Dánski futbaloví reprezentanti napísali otvorený list, v ktorom uviedli, že v nedávnom spore s národnou federáciou (DBU) boli pod tlakom a stali sa terčom osobných útokov.

08.10.2018 17:50
Dánsko, Trnava, futbal, amatéri Foto: ,
V prípravnom zápase proti Slovensku nastúpili dánski futbalisti z nižších súťaží, amatéri a futsalisti.
debata

Dáni sa minulý mesiac pred prípravným zápasom na Slovensku nedohodli s DBU na kolektívnej zmluve a do Trnavy pricestovali s amatérmi a futsalovými reprezentantmi. Zverenci Jána Kozáka zdolali oslabeného súpera 3:0.

Obe strany potom dosiahli dočasnú dohodu a v stretnutí Ligy národov vo Walese sa už účastníci MS 2018 predstavili v plnej sile. Na konci septembra hráči s DBU podpísali zmluvu do roku 2024.

V otvorenom liste, ktorý v mene dánskych reprezentantov podpísali Christian Eriksen, Kasper Schmeichel a Simon Kjaer sa podľa agentúry AP uvádza, že hráči sa snažili presadiť čo najlepšie podmienky, ale boli „pod tlakom veľkých klubov a súťaží, kde sú veľké peniaze.“

Reprezentanti v otvorenom liste ďalej pochválili „1000 hráčov“, ktorí odmietli nastúpiť v drese národného tímu v dueli na Slovensku a podporili tak záujmy hráčskej únie. Šancu obliecť si reprezentačný dres nevyužili hráči z prvej, ani druhej profesionálnej dánskej ligy a do Trnavy pricestovali iba amatéri.

Dáni sa v sobotu predstavia vo svojom druhom zápase Ligy národov na ihrisku Írska.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti #dánski futbalisti