Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sú ako kočovníci. Slováci odohrajú duel proti Talianom v Dunajskej Strede

Žilina bola pre slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov už treťou domácou destináciou v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2019 tejto vekovej kategórie. Štadión pod Dubňom s umelým trávnikom Slovákom vyhovoval, rovesníkov z Albánska zdolali 4:1 v utorkovom zápase 2. skupiny.

28.03.2018 15:00
MOL Aréna, Dunajská Streda Foto: ,
Štadión v Dunajskej Strede.
debata (1)

Aktuálny cyklus odštartovala „dvadsaťjednotka“ vlani v septembri v Senici, kde si poradila so Severnými Írmi 1:0. Následne v Poprade privítala výbery Islandu a Španielska. Pod Tatrami sa mladým Slovákom nedarilo, najprv podľahli Severanom 0:2, Španieli im uštedrili prehru 1:4.

Súčasný „kočovný“ model domácich stretnutí kontrastuje s minulou kvalifikáciou, na konci ktorej sa SR „21“ tešila z postupu na šampionát do Poľska. Vtedy Slováci zvolili jedinú základňu a všetky domáce zápasy sa uskutočnili v Myjave.

„Situácia bola iná. Chceli sme v prvom rade odľahčiť Senec, pretože v asociačných termínoch by sme sa často stretávali s A-mužstvom. Mali sme záujem o pokojné prostredie, kde budeme sami a budeme sa môcť pripravovať. Musím povedať, že nám tam všetko fungovalo výborne,“ uviedol tréner Oto Brunegraf.

Prostredie Kopaníc dokonca poskytlo Slovákom malú výhodu: „Možno súperi mali z toho problém, keď museli prísť na predzápasový tréning, takže v tomto smere nám to vtedy vychádzalo.“

Úspech Slovenska v ostatnej kvalifikácii i na šampionáte do 21 rokov v Poľsku vzbudil pozornosť a aj preto sa pristúpilo k novému „potulnému“ modelu.

„Rozhodli sme sa, že futbal, ktorý v tom období neskutočne zaujal ľudí, posunieme aj do iných miest. Teraz sme v podstate také ‚kukučky‘. Môže to mať aj negatívny dopad, na menšom štadióne stačí aj menej divákov na lepšiu atmosféru, tá môže motivovať hráčov, ale v konečnom dôsledku výsledok vždy závisí od nich,“ povedal Brunegraf, ktorý prevzal úlohu hlavného trénera po Pavlovi Hapalovi. Ten nedávno zamieril na lavičku Sparty Praha.

Slovenský výber do 21 rokov aktuálne čaká dlhšia kvalifikačná pauza, najbližšie sa mladí Slováci predstavia až 11. septembra na Islande. Ešte pred dôležitým zápasom na ostrove gejzírov doma privítajú v rámci prípravného stretnutia hostiteľov ME – Talianov. A opäť v novom prostredí.

„Chceme ho odohrať v Dunajskej Strede. Tam by mal byť dokončený pekný štadión. To je naša predstava o najbližšom domácom vystúpení, hoci nie kvalifikačnom,“ prezradil Brunegraf a dodal, že dejisko záverečného domáceho duelu v 2. skupine kvalifikácie ME 2019 proti Estónsku (12. októbra) je ešte v štádiu riešenia.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Dunajská Streda #slovenskí futbalisti #Oto Brunegraf