Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Z Vrbu sme urobili kvalitného trénera, tvrdí Kozák. Je to pravda, priznal Čech

Tréner českej futbalovej reprezentácie Pavel Vrba sa v utorok so svojimi hráčmi opäť predstaví na štadióne pod Dubňom.

30.03.2015 21:10
Pavel Vrba Foto: ,
Pavel Vrba na tlačovej konferencii v Žiline pred zápasom Slovensko - Česko.
debata

Zažil tam úspešné pôsobenie s MŠK Žilina, v sezóne 2006/2007 získal majstrovský titul a jeho tím si následne zahral v predkole Ligy majstrov. Tentoraz bude v úlohe kouča súpera slovenských reprezentantov.

„Pre mňa je tento zápas, zvlášť v Žiline, prestížny. Zažil som tu úžasné obdobie. Závidím Slovákom, že dokážu vypredať štadión v kvalifikácii, nám sa to zatiaľ nepodarilo,“ povedal Pavel Vrba na pondelňajšej tlačovej konferencii.

Ešte pred jej začiatkom skonštatoval, že v Žiline má veľa známych a pravidelne sa sem vracia. Občas si pozrie na žilinskom štadióne aj nejaký zápas. Ani Pavel Vrba rovnako ako jeho náprotivok Ján Kozák neprezradil zostavu pred utorkovým stretnutím:

„Presnú zostavu vám nepoviem, ale bude tam výrazne viac zmien. Chcem si pozrieť futbalistov, ktorí nedostávajú príležitosť a čakajú na ňu, aby si zahrali v zápase dlhší časový úsek. Štýl hry bude rovnaký, veľké zmeny nebudú, ale typológia hráčov na niektorých postoch bude iná. Majú iné návyky z klubov.“

Hlavný kouč Slovákov Ján Kozák na tlačovke povedal, že práve Slovensko „vyučilo“ Pavla Vrbu na kvalitného trénera, proti čomu on nenamietal. „Je to príjemný človek a tréner, ktorý to v začiatkoch pri českej reprezentácii nemal ľahké, ale vypracoval sa. Má dobré výsledky, víťazstvá nad Holandskom, Islandom, Tureckom, to hovorí za všetko. Nie je ľahké vyhrávať kvalifikačné zápasy proti takým silným súperom,“ poznamenal Kozák.

„Súhlasím s Jánom Kozákom, vážim si roky, ktoré som tu strávil. Som rád, že niekoľko hráčov, ktorých má dnes on v tíme, som v minulosti trénoval,“ odpovedal Vrba.

Vrba nezabudol oceniť trénera Guľu

Okrem iných trénersky viedol aj súčasného kouča MŠK Žilina Adriána Guľu. „Páči sa mi, že si ide svojou cestou. Svojou trénerskou vôľou zvládol prekonať predchádzajúcu sezónu, ustál to a vypracoval sa.“

Rivalitu v zápase medzi Čechmi a Slovákmi vníma aj kapitán českého tímu Marek Suchý: „Aj keď som z mladšej generácie, sú pre nás zápasy so Slovenskom o niečo zaujímavejšie. Súboje majú trochu iný náboj, veľmi sa teším. Tréner ma zvolil za kapitána, je to veľká česť a zodpovednosť, ktorú rád prijímam a teším sa na to. Keď to môžem trochu odľahčiť, tak by to mohol byť darček k mojím včerajším narodeninám.“

Ján Kozák odpovedá na otázky novinárov pred... Foto: SITA, Miloš Fabian
Ján Kozák Ján Kozák odpovedá na otázky novinárov pred zápasom proti Česku.

Marek Suchý bol v sezóne 2007/2008 hráčom Slavie Praha, keď si zahrala v predkole Ligy majstrov proti Žiline. Na Slovensku vtedy nehral, predstavil sa až v bezgólovej odvete doma na Strahove. "Boli to dva ťažké zápasy, postúpili sme až na penalty. V Žiline sa na trávniku predstavil v LM ako hráč až v drese Spartaka Moskva.

Podľa slov Mareka Suchého, Slovákov v českom tíme pozorne sledujú. „Máte teraz výborný tím. Hráči zo základnej zostavy hrajú v špičkových kluboch, majú kvalitu. Bude to pre nás dobrá previerka,“ doplnil Suchý.

„Každý zápas je veľmi dôležitý, aj prípravný, lebo ich je málo. Futbalové stretnutia medzi Slovenskom a Českom majú vždy nádych rivality, ale hráči sú profesionáli a vedia rozlíšiť dovolené od nedovoleného. Teším sa na zápas. Je to športové chcieť vyhrať,“ dodal Kozák.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Kozák #Pavel Vrba